Avatar uživatele
Stříbrný

Maže dobrý skutek špatný skutek?

V křesťanství to tak alespoň platí. Pokud člověk se dopustí něčeho špatného, tak si může koupit odpustek tím, že vykoná něco dostatečně dobrého.

Platí tohle i u ateistů?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Já myslím, že nemaže, všechno se počítá. Co se stalo, nedá se vrátit. Někoho zabiješ a druhému zachráníš život. Mrtvému tak život nevrátíš.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Neplatí to ani v křesťanství, ani u ateistů. Vše se počítá, jak dobré skutky, tak ty špatné. V tomto případě odčítání a přičítání neplatí.


Avatar uživatele
Stříbrný

Podívej se na Rychlé šípy a jejich Modrý život. Tam byla jedna akce založena na tom, že člověk nesměl 30 dní mluvit sprostě., takže když jsi měl 29 dní a porušil to, musel jsi začínat znovu. Nebo 10 dní s pozitivním myšlením. Nesmíš mít ani jeden den s negativní myšlenkou, protože pak začínáš znovu.
Nebo násobení čísel, můžeš násobit čísla a budeš mít jako výsledek velké číslo, ale stačí , aby tam byla nula, je celý výsledek roven nule.
A prodávání odpustků, s tím, že se dostanu za peníze do lepšího světa, budu se mít dobře, to není správné . Když udělám něco špatně, měl bych nést následky, trest, když něco udělám dobře, mělo by to být normální a přirozené a ne počítat si dobré skutky jako plusy a minusy.. A konečně nezáleží jaký byl ten skutek, ale úmysl.
Když si nevšímám například starých lidí, ale protože mne vidí sousedka a já převedu starého člověka přes cestu, jen proto, aby si ona o mne udělala dobré mínění, tak to se nepočítá jako dobrý skutek.


Avatar uživatele
Zlatý

Jistě. Kdyby tomu tak nebolo, v trestním řádu by existivalo jen doživotí anebo trest smrti. Ale možná jsem naivní, když se nad tou odpovědí tak zamyslím..


Avatar uživatele
Zlatý

Neplatí to ani v křesťanství.
Žádný skutek → špatný ani dobrý nelze „smazat“.
Jakmile se jednou stal, stal se.


Avatar uživatele
Zlatý

... no, a přesně to je jeden z důvodů, proč je náboženství amorální ...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4074
Zlatý Kepler 1755
Zlatý Drap 1649
Zlatý quentos 1558
Zlatý mosoj 1506
Zlatý led 914
Zlatý marci1 894
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý hanulka11 626

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.