Avatar uživatele
Rokio

Maže dobrý skutek špatný skutek?

V křesťanství to tak alespoň platí. Pokud člověk se dopustí něčeho špatného, tak si může koupit odpustek tím, že vykoná něco dostatečně dobrého.

Platí tohle i u ateistů?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, Michala11 před 1808 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Já myslím, že nemaže, všechno se počítá. Co se stalo, nedá se vrátit. Někoho zabiješ a druhému zachráníš život. Mrtvému tak život nevrátíš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neplatí to ani v křesťanství, ani u ateistů. Vše se počítá, jak dobré skutky, tak ty špatné. V tomto případě odčítání a přičítání neplatí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Podívej se na Rychlé šípy a jejich Modrý život. Tam byla jedna akce založena na tom, že člověk nesměl 30 dní mluvit sprostě., takže když jsi měl 29 dní a porušil to, musel jsi začínat znovu. Nebo 10 dní s pozitivním myšlením. Nesmíš mít ani jeden den s negativní myšlenkou, protože pak začínáš znovu.
Nebo násobení čísel, můžeš násobit čísla a budeš mít jako výsledek velké číslo, ale stačí , aby tam byla nula, je celý výsledek roven nule.
A prodávání odpustků, s tím, že se dostanu za peníze do lepšího světa, budu se mít dobře, to není správné . Když udělám něco špatně, měl bych nést následky, trest, když něco udělám dobře, mělo by to být normální a přirozené a ne počítat si dobré skutky jako plusy a minusy.. A konečně nezáleží jaký byl ten skutek, ale úmysl.
Když si nevšímám například starých lidí, ale protože mne vidí sousedka a já převedu starého člověka přes cestu, jen proto, aby si ona o mne udělala dobré mínění, tak to se nepočítá jako dobrý skutek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Jistě. Kdyby tomu tak nebolo, v trestním řádu by existivalo jen doživotí anebo trest smrti. Ale možná jsem naivní, když se nad tou odpovědí tak zamyslím..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Neplatí to ani v křesťanství.
Žádný skutek → špatný ani dobrý nelze „smazat“.
Jakmile se jednou stal, stal se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no, a přesně to je jeden z důvodů, proč je náboženství amorální …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek