Alesh

Matematická hádanka – pro jaké racionální číslo platí:

Jestliže toto racionální číslo odmocním (2. odmocnina), pak výsledek je stále racionální číslo (vyjádřitelné ve tvaru zlomku). Totéž ovšem musí platit i o číslech o 5 větší než je toto číslo a i pro číslo o 5 menší. Tak se ukažte, kdo to rozlousknete! 😉
Doplňuji:
P.S. Imaginární čísla nepatří mezi racionální … čili 4 určitě není správná odpověď!

Odpovědi
arygnoc

jedná se o číslo 4

  • 1, odmocnina 1i (imaginárni jednotka, absolurní hodnota je 1)

4, odmocnina 2
9, odmocnina je 3