redy

Máte zkušenost s mBank?

Chci si změnit banku, a je mi doporučena mBank.
Ale váhám, máte někdo osobní zkušenost?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Funna

mám…ale netuším, co chceš vlasně vědět?…

mám běžný účet tak zhruba 3 roky…ten sice není vůbec úročený, ale při dnešních sazbách 0,1% (který jseM měla u ČS) je to jedno…
ALE vedení účtu je zadarmo, vydání jedné kreditní karty také, výběry z bankonatů jen pokud utratíš určitou částku kartou, myslím že je to 4500 Kč, ale přesně se to dozvíš z jejich ceníku, já to utratím vždy, protože bezkontaktní kartou platím skoro všude…
chodím mi tam výplata…mám nevedeny trvalé platby i inkaso…
kamenou banku tu sice máme, ale nechodím do ní, protože vše řeším přes net, ten je jednoduchý na obsluhu, platby odchází skoro okamžitě (na rozdíl např. od ČSOB, nebo ČS)…
v bance se nedá vybrat hotovost (žádnou tam nemají), vše se řeší po netu převodem, nebo výběrem z bankomatu…

Další odpovědi
Kepler

Jednou jsem už byl po dlouhém vybírání taky skoro rozhodnutý přejít k této bance, takže výběr doporučuji. Ale nakonec mi dali v ČS takové výhody (jen aby si mě udželi), že jsem od změny upustil. Taky mě odrazovala absence kamenné banky ve městě. Dá se skoro všechno vyřídit i na dálku, ale je to složitější. Takže vlastní zkušenost nemám, ale aspoň takto.

Lovecrossed

Mám a vzhledem k tomu, že pořád mění sazebník a zavádí nové poplatky, tak nedoporučuji- tvrdili, že poplatky nebudou zavádět=jsou lháři a kdo by svěřoval peníze lhářům? :D. Taky mají velmi často odstávky systému (což značí, že asi nebude moc spolehlivý, když ho pořád musí štelovat). Dnes bych asi zkusil Airbank.

tony2412

Nemám zkušenosti,ale jsem u Fio a platím měsíčně pouze 10 kč za pojištění karty (dobrovolně) Jinak vše základní zdarma.Mám nastaveny všechny platby Sipo,inkaso atd a pohodička,lze si přes internetbanking i nabíjet mobil,smlouva uzavřena během pár minut,obsahuje jen jeden papír,je jednoduchá a přehledná,Fio je jediná česká banka u nás,jsem u nich 4 roky a spokojenost!

mosoj

Právě, jsem založil účet sobě i manželce, ale jenom proto abychom inkasovali slíbený bonus 1000 Kč na každý účet. Jakmile bonus bude připsán ( do konce roku) peníze převedu a účty zruším. Jen tak ze zvědavosti jsem nakoukl do jejich sazebníku. Horší sazebník jsem neviděl. Chtějí dokonce i 9 Kč za zjištění zůstatku na kontě + řada nesmyslných podmínek a plateb. Prostě Poláci jsou Poláci.

Dochy

Zkušenost mám. Dávej bacha na podmínky, začínali jako bezpoplatková banka s jednoduchými pravidly… P/oplatky už jsou a pravidla se každé 3 měsíce mění (ok, asi to nebude tak často). Myslím, že aktuálně není pravda že pro bezplatný výběr z bankomatu musí být kartou něco utraceno, ale výběry jsou zdarma pokud vybraná částka bude nad 1500. Bacha, je i poplatek za vedení karty, který je odpuštěn při splnění některých podmínek (buď útrata, nebo sjednaný úvěrový produkt, možná něco dalšího)

Mc Merkurion

… ne, nemám …

Funna

jo a ještě…nikdo ti nevolá a nechce si sjednat schůzku, aby ti „nacpal“ nové produkty…ale posílájí zprávy do mailu o tom, co se děje nového…a výpisy samozřejmě také mailem…zadarmo…
prostě poté, co menčeská spořitelna každý měsíc připravili min o stovku za trnsakce, výpuis, vedení účtu, jsem řekla dost !…v ČS při vyslovení „chci zrušit účet“ mi navrhly horší podmínky než v mBank

Funna

DOPLNĚK A OPRAVA– prostě poté, co mne česká spořitelna každý měsíc připravila minimálně o stovku za transakce, výpis a vedení účtu jsem řekla dost !…v ČS při vyslovení "chci zrušit účet"mi navrhli horší podmínky než v mBank (to už jsem měla účet), takže nebylo co řešit…

Dochy

Jo to souhlasí. V době kde jsem k mBank přecházel jsem u ČS platil řádově kolem 100 měsíčně za transakce a vedení (tuším 100–130). Po té co jsem přešel odpadly tyto poplatky a dostával jsem řádově 100 měsíčně v úrocích. Ale už dlouho to u mBank není tak hezké… Úroky – ty jsou pochopitelné, situace na trhu se změnila… Poplatky a podmínky – ty už tak pochopitelné nejsou s ohledem k tomu jak se banka ze začátku kasala že zůstane bezpoplatková a s jednoduchými podmínkami…

Přesto to pořád ještě jde – alespoň mně, vzhledem k čerpaným službám se stále vyplatí. Ale člověku nově přicházejícímu už ji nemohu bezvýhradně doporučit, místo toho mu doporučím projít si aktuální podmínky/sazeb­ník/úrokový lístek a zvážit zda při jeho potřebách to bude to pravé.

Funna

hmm..tak já nedostávám od nich nic, ale taky nic neplatím…ale je fakt, že pravidla trochu poměnili…ale na druhou stranu, nejsou jediní…mámcelkem dost peněz v jednom nejmenovaném ústavu a na začátku tam byly úroky z uložených peněz královské a teď to vypadá, že nebudou žádné…prostě úplně otočili podmínky i styl !banky"…to si dneska nevybereš…

Dochy

Našel jsem pár let starý výpis (2012), kdy měli na eMax+ 2%. Mám pocit, že před tím bylo i víc. Je fakt, že to je spořák, na běžném účtu měli nulu. Ale vzhledem k možnosti okamžitého převodu mezi účty mi nevadilo že to bylo na extra účtu s omezenou funkčností. V době kdy jsem k mBank přecházel ČS snad ani žádný produkt podobný spořícímu účtu nenabízela…