Damiana

Máte trému před profíkem?

Občas se stane, že ten, kdo se něčemu věnuje s opravdovým zájmem, může být v oné oblasti daleko větším machrem, než ten, kdo v onom oboru vystudoval. Přesto ale zůstává (nadšeným) amatérem.
Když se pak profesionál někde objeví a vy se máte předvést se svým uměním v jeho odvětví – máte s tím problém? (Herci ochotníci, amatérští kuchaři, cukráři, pekaři, řezníci, spisovatelé pro zábavu, malíři, fotografové, sportovci, …)

Pozor! Nemyslím to tak, že je dotyčný v oné profesi špičkou, ale víte, že ji „pouze“ vystudoval (a třeba ji i vykonává).

Ovlivní váš výkon nějak to, že víte, že vás sleduje (hodnotí) profesionál?

Doplňuji:
Takže opravdu stačí jenom vědět, čím je vyučen nebo co vystudoval a už máte respekt a trému? Aniž byste jeho práci vůbec znali?

Nejlepší odpověď
Larissa

Jo, a jakou…

Další odpovědi
Monie

Myslím že každý smrtelník by měl trému. Když nepočítám pár arogantních tupců nebo ještě větší profíky :D

briketka10

měla jsem obrovskou trému na PC kurzu a víš, jak
jsem nemocná, bylo nás 15 ve třídě a udělali jsme
ho jen 3 na 53 bodů 55 bylo nejvíc já byla mezi
nima doma jsem se zpila skoro do němoty, pak mi
to mamka se ségrou zakázaly :(
pro mě to bylo hodně těžký ani jsem se neměla kde
učit PC, NB mám až poslední 3 roky, ale v práci jsem
dělala už od roku 1991 ještě v Dosu no jo, ale tohle
bylo něco jinýho prostě horší než u nějaký maturity,
nebo závěrečný zkoušky na čas a testy bla bla bla..

ti ostatní měli čas na opravné zkoušky a dostali náhradní
termín :)

iceT

Ovlivnil mě jednou,když jsem se z hecu přihlásila do šipkařského turnaje.Tam se mohl přihlásit každý,kdo se uměl trefit do terče.No pochopitelně dneska bych tak blbá nebyla,že bych si příliš věřila,ale co chcete po mládí,že…
No dopadlo to tak,že jsem odehrála asi tak tři kola,pak jsem dostala jako soupeře kluka co byl na asi 150 místě v republikovém žebříčku,ale nedala jsem se,snažila jsem se a po dvou kolech,kdy to bylo 1:1 jsme ve třetím ani jeden nemohli zaboha trefit dabla,to se tak normálně dělá,a jeden co stál mému soupeři za prdelí(asi trenér či co)pak říká:se styď,když tě klepne holka,co drží šipky po třetí v ruce.
No aon to pak hodil.

Conchus

Ne, i své záliby dělám na profesionální úrovni.

www

Rozhodně nemám trému. Naopak, rád si s ním o problematice popovídám a můžeme si navzájem doplnit znalosti.

RyuzakiKate

No něco tam bude určitě, ale to co dělám umím hodně prožívat, takže mi to třeba pak už ani nepřijde. Když je za mě vděčná v tanečním kroužku moje učitelka, tak je to pro mě pocta, protože ona je tak trochu něco jako můj vzor.
Když jsme měli Dance festival, tak mě pochválili nejen profesionální tanečníci z Jalegado Dance Company, ale i samotný Joe Alegado a pak úžasná britská tanečnice a stepařka Carli Jefferson – dopadlo to tak, že jsem po odchodu bulela dojetím :)

beer

Nemám. Máme si ci říct a to je přece nejdůležitější.

Damiana

RyuzakiKate: Rozumím a tleskám:-))

briketka10

  • iv-

    to „tanynky“ jsem napoprvý

taky přehlídla myslela jsem
„Fanynky“ :D

a hezky jste to na mě holky
vymyslely, zřádlo – zrcadlo,
interpukce – interupce..
já už z vás učůrávám :D

pusinka50

Já to taky četla jako „zrcadlo“:-) ta interupce dělá divy!:-D

anonym

Damiano, ze vy jste byla nekde … tanynky a byl tam Harapes ! :)

  • iv-

Damiana

😁 Tak to mě fakt dostalo!!! Harapes!!!! 😁 😁
Ten by mi nevadil,:-) naopak – mám takovou zkušenost, že profíci, kteří fakt umí a i se svým oborem živí, tak dovedou ocenit snahu a talent. A také – jakmile nejde o soutěž, ani moc nekritizují. Dostalo se mi už i uznání od mistrů v latině (třída M!) a to fakt potěší. Já před profíky trému nemám. Je pravda, že včera se to na plese hemžilo tanečními mistry, a představ si, že u baru se mě jedna slečna zeptala, kde vedeme kurs, že by k nám s mužem chodili – prý válíme!:-))) To potěšilo mezi těmi profíky snad nejvíc:-)
Mě ale šlo spíš o to, jestli na někoho platí JEN to, že ví, že zatímco on třeba „patlá“ podomácku pralinky (a dělá to skvěle) a je mu představen vyučený cukrář, jestli nastupuje jistý ostych. Protože se mi kolikrát stalo, že vyučení v oboru neznamená, že je dotyčný lepší než zapálený amatér. Poznala jsem „kuchaře“, který sice „má“ soukromou školu, ale nedovede si poradit s dvaceti deky šunky v celku. Ale paradoxně na přijetí do zaměstnání bude mít větší šance, než zámečník, který je reinkarnací Viléma Vrabce. Ten první sice má glejt, ale umí prdlajs. Jakou šanci prosadit se má ten opravdu dobrý? A bohužel mnohdy funguje to, na co jsem se ptala. Lidé si přestanou věřit, když se dozví, že ten druhý je profesionál – aniž by cokoli předvedl.

briketka10

to je pravda, jak píšeš o těch profících, že pomáhají, ale on ten náš lektor chodil po učebně, k tabuli každého se ptal, jestli všemu rozumí a všichni kývali, že ano ano a závěr jsem viděla ! i při testu si představ jim pomáhal a oni místo toho, aby se doma učili, tak si chodili spolu na kafíčko a kouřit co bys na to řekla, no jo maminky, nemaminky a dva chlapíci na podpoře no jo on to byl PC kurz od ÚP, tak proč se namáhat, ale lektor byl fakt výborný ještě mám doma skripta spoustu věcí jsem se vážně naučila ☺

anonym

:) sikulka !

Damiana

Díky:-) Je to děsně návykové…

anonym

ja mam taky jeden navyk .. zradlo ! :(

bolak

ráda vaříš jo? ;)

Damiana

Chápu. To je dost oblíbený návyk:-)
Btw – špatně jsem to napoprvé přečetla – jak je to bez té interpunkce – a myslela jsem, že zrcadlo:-))

anonym

bez jake interupce ? to jako hacky a carky , jo ?
ja casteji pisi maily v nemcine .. napr. : prijde nejaka reklamace a ja na to pravidelne odpovidam :
Guten Tag ,
Wie geht es Ihnen?
Do svidaniya !

no, a uznejte sama, to by se mi tam ta interupce strasne pletla !

Damiana

Jasně. O to přece nejde. Jen je pak sranda, jak to člověk rychle „přelítne“ a sám si „přečte“ blbost. Proto jsem myslela, že jde o „návyk na zrcadlo“. 🙂