paul1

Máte také dojem, že použitím roušky mnohým ženám zkrásněly oči?

Nemyslím tím použití běžných chirurgických roušek, tam se to až tak neprojeví. Některé roušky ale působí jako umělecké dílo a zvýrazňují ženské oči a zároveň žena s takovým rouškem působí tak trochu tajemněji. Teď mne napadla slova písničky od Mládka: Má žena v masce plynové, to není nic hezkého, ale je to přece jen zase něco nového (doufám, že jsem citoval správně) 🙂 .

Nejlepší odpověď
Kepler

Možná ano – pozornost muže se soustřeďuje na její oči. Podobný efekt vnímám třeba u orientálních tanečnic. Často rafinovaně zakryté dráždí víc, než zcela odkryté. Ovšem žena nesmí mít poodhalené poprsí. To pak muži zapomenou na oči a před ženami klopí zrak…aby se jim podívali na me-e-e-é.

Další odpovědi
marci1

Určitě. A také mužům. Takové krásné mužské modré oči probleskující nad rouškou! 🙂
Některé roušky jsou přímo uměleckým dílem. Mám roušku s krajkou a jednu s korálky, skoro jako ta Keplerova orientální tanečnice. 🙂
Krása, což?: https://www.fla­ro.cz/damske/rou­sky-rouska-modni-rouska-krasna-damska-rouska-zdobena-krajkou-darek-pro-zenu/?variantId=311144&g­clid=CjwKCAjww5r8BRB6E­iwArcckC8goO25lWi­QYPxeZ-cp9JJtd0QztL_­aa3TQrqjJDtRv­QsEyHHBDekBoCU1Y­QAvD_BwE

zbyndo

Krása oči myslím ide z vnútra. Rúška viac zvýraznia oči, a vedia ukázať krásu ženy ako celku, ale videl som aj oči vyjadrujúce zlosť, namyslenosť, povyšenectvo, možno taká žena bola ako Barby, ale bola škaredá.

led

Konečne! Vďaka Covidu sa vrátila aj komunikácia očami. Skúšali ste predtým nevšimať si mimiku tváre a len podľa hlasu a očí hodnotiť človeka? Teraz k tomu máme možnosť.
Paul1, ten váš „dojem, že použitím roušky mnohým ženám zkrásněly oči“ vznikol práve tým, že ste si začali všímať viac oči a pokúšali sa porozumie ich reči.

zjentek

Když nemůžeš koukat na ústa a představovat si různý fantazie, tak teď prostě koukáš do očí, no. Takže se ti zdá, že jim oči zkrásněly, protože v bezrouškém období sis očí prostě ani nevšim, když jsi furt koukal jenom na ta ústa a představoval si… já vím moc dobře, jak to chodí! Jenže ženy mají očí KRÁSNÝ FURT (pokud v nich není zloba, jak píše Zbyndo).

Marci to seš ty ta dáma v linku, jak předvádí ty roušky? No podle avatara asi jo, ne?

ivzez

A pak že na těch burkách, či jak se všechna ta muslimská zahalení nazývají, nic není!

(Reakce na otázku a na odkaz z odpovědi Marci1.)

marci1

Ad „zjentek“: Kéž by. Ne, nemám s rouškami v odkazu mé odpovědi nic společného. Moje roušky jsem si vlastnoručně ušila. 🙂

Kepler

marci: pěkné jsou, ale dá se přes ně mluvit? Některé ženy zdají se býti krásnými až do okamžiku, než poprvé promluví…

marci1

Jo a některé ženštiny by neměly mluvit nikdy. 🙂 Body už nemám, prozatím posílám vzdušně.