Jonáš Krenda

Máte rádi seriál Chalupáři?

Nejlepší odpověď
Filip84

Ty, já mám tak jako celkově ty lidově demokratické seriály rád, jestli jsou to Chalupáři, nebo Okres na severu, či Muž na radnici, Žena za pultem, je mi to jedno. Moc nemusím např. 30 případů soudruha příslušníka majora Zemana, a to kvůli neumětelství, ovšem jsou výjimky, na některé díly se, čas od času, podívám, třeba Konec velké šance.

Čas od času se na to podívám. Propaganda mi nevadí, je taková ostentativní, (s)prostá, přímočará, takže, vlastně, směšná, pobaví. Chalupáři & soudruh revisor v pensi & chalupář pan Císař jsou z těch spíše lepších, jako třeba Návštěvníci (1983).

Další odpovědi
aliendrone

Popravdě nevím proč jsou všichni z Chalupářů tak odvaření (ty má snad rád každý z pamětníků), ale pro mě to není nic, co by nějak výrazně převyšovalo průměr. Jasně, je to tím, že evokuje vzpomínky na mládí (jako všechny tehdejší seriály), ale ruku na srdce – žádná pecka to není. To už raději Krankenhaus na kraji města, když už to musí být. 🙂

Mravenec

Souhlas s Filipem, z těchto časů mám rád i pohádkové seriály jako Arabela, Čestmír,… U Zemana mám rád Studnu.

Nebo filmy S tebou mě baví svět, Jak dostat tatínka do polepšovny, zkrátka ta česká klasika má něco do sebe. 😊

elkon

Ano, parádní, oddechový seriál, který jsem si kdysi vypálil na DVD.

paul1

Výborný seriál, dnešní už nemají tolik vtipu a je v nich mnoho násilí.

ivo xxx

Lepší než ty dnešní na téma "smrt, vražda, zabití…

Filip84

Mravenec: Studna je nezapomenutelná s tím fotrem, sekerou & „toho večera byl otec poněkud neklidný“. Ten herec má tak šílený výraz, že to je až směšné (moc hraje), a je to nezapomenutelná část celého seriálu. Nebo jak soudruha příslušníka majora Zemana „pokludí“ ten obecní opicajt, něco jako „ticho, nedělej ostudu!“, to taky nemá chybu.

Potom ještě Hon na lišku je docela fajn. Budu si to muset, někdy, zase pustit celé, už mi unikají nuance jednotlivých dílů.

Mravenec

Ano, sice taky nepatří mezi mé TOP, ale stojí za to čas od času se podívat.

Filip84

aliendrone: Krankenhaus am Rande der Stadt jsem viděl obojí, tedy česky, jako Nemocnice na kraji města, tak i německy jako Krankenhaus am Rande der Stadt.

Ona to DEFA koupila od ČST, dali tomu vlastní znělku, zkrátili některé dialogy, aby se to dalo vrazit do toho vysílacího času, co potřebovali, a taky třeba, když soudruh doktor Sova Flaška Junior přijíždí do města a kybicuje u té nehody, tak Krankenwagen má DDR sirénu.

Nemocnice na kraji města je ale lepší, než Krankenhaus am Rande der Stadt, ovšem třeba Ema v němčině je nezapomenutelná „semetrika – sekera“! 😂😀

Mravenec

Poprvé u tebe vidím použití emotikonů. 😀👍

Filip84

Já je psával, než to dojebali. Teďka, než to zapnu, tu tabulku, přepnu na vhodnou, najdu to tam (houby do toho vidím!), to víš, to se mi moc nechce.

Mravenec

Tak to pak ano! 😀

Filip84

Protože když to napíšu znaky klávesnice, tak mi to nahradí nějakým obrázkem, ale takovým, který já jsem nechtěl. Takže, aby tam byl obrázek, který já chci, tak musím, skrze Win+., zapnout tu tabulku a „hledej, šmudlo!“.

Mravenec

Já to mám taky přes tuto zkratku, ale po stisku se mi otevře karta – historie, kde mám ty nejčastěji užívané na první dobrou. 😁😁