Avatar uživatele
Jonáš Krenda

Máte rádi seriál Chalupáři?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Filip84 před 499 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Ty, já mám tak jako celkově ty lidově demokratické seriály rád, jestli jsou to Chalupáři, nebo Okres na severu, či Muž na radnici, Žena za pultem, je mi to jedno. Moc nemusím např. 30 případů soudruha příslušníka majora Zemana, a to kvůli neumětelství, ovšem jsou výjimky, na některé díly se, čas od času, podívám, třeba Konec velké šance.

Čas od času se na to podívám. Propaganda mi nevadí, je taková ostentativní, (s)prostá, přímočará, takže, vlastně, směšná, pobaví. Chalupáři & soudruh revisor v pensi & chalupář pan Císař jsou z těch spíše lepších, jako třeba Návštěvníci (1983).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Popravdě nevím proč jsou všichni z Chalupářů tak odvaření (ty má snad rád každý z pamětníků), ale pro mě to není nic, co by nějak výrazně převyšovalo průměr. Jasně, je to tím, že evokuje vzpomínky na mládí (jako všechny tehdejší seriály), ale ruku na srdce – žádná pecka to není. To už raději Krankenhaus na kraji města, když už to musí být. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mravenec

Souhlas s Filipem, z těchto časů mám rád i pohádkové seriály jako Arabela, Čestmír,… U Zemana mám rád Studnu.

Nebo filmy S tebou mě baví svět, Jak dostat tatínka do polepšovny, zkrátka ta česká klasika má něco do sebe. 😊

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ano, parádní, oddechový seriál, který jsem si kdysi vypálil na DVD.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Výborný seriál, dnešní už nemají tolik vtipu a je v nich mnoho násilí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivo xxx

Lepší než ty dnešní na téma "smrt, vražda, zabití…

Avatar uživatele
Filip84

Mravenec: Studna je nezapomenutelná s tím fotrem, sekerou & „toho večera byl otec poněkud neklidný“. Ten herec má tak šílený výraz, že to je až směšné (moc hraje), a je to nezapomenutelná část celého seriálu. Nebo jak soudruha příslušníka majora Zemana „pokludí“ ten obecní opicajt, něco jako „ticho, nedělej ostudu!“, to taky nemá chybu.

Potom ještě Hon na lišku je docela fajn. Budu si to muset, někdy, zase pustit celé, už mi unikají nuance jednotlivých dílů.

Avatar uživatele
Mravenec

Ano, sice taky nepatří mezi mé TOP, ale stojí za to čas od času se podívat.

Avatar uživatele
Filip84

aliendrone: Krankenhaus am Rande der Stadt jsem viděl obojí, tedy česky, jako Nemocnice na kraji města, tak i německy jako Krankenhaus am Rande der Stadt.

Ona to DEFA koupila od ČST, dali tomu vlastní znělku, zkrátili některé dialogy, aby se to dalo vrazit do toho vysílacího času, co potřebovali, a taky třeba, když soudruh doktor Sova Flaška Junior přijíždí do města a kybicuje u té nehody, tak Krankenwagen má DDR sirénu.

Nemocnice na kraji města je ale lepší, než Krankenhaus am Rande der Stadt, ovšem třeba Ema v němčině je nezapomenutelná „semetrika – sekera“! 😂😀

Avatar uživatele
Mravenec

Poprvé u tebe vidím použití emotikonů. 😀👍

Avatar uživatele
Filip84

Já je psával, než to dojebali. Teďka, než to zapnu, tu tabulku, přepnu na vhodnou, najdu to tam (houby do toho vidím!), to víš, to se mi moc nechce.

Avatar uživatele
Mravenec

Tak to pak ano! 😀

Avatar uživatele
Filip84

Protože když to napíšu znaky klávesnice, tak mi to nahradí nějakým obrázkem, ale takovým, který já jsem nechtěl. Takže, aby tam byl obrázek, který já chci, tak musím, skrze Win+., zapnout tu tabulku a „hledej, šmudlo!“.

Avatar uživatele
Mravenec

Já to mám taky přes tuto zkratku, ale po stisku se mi otevře karta – historie, kde mám ty nejčastěji užívané na první dobrou. 😁😁

Nový příspěvek