mojitek

Seriály za socialismu..?

Ahoj,seriály za socialismu :
Žena za pultem,Nejmladší z rodu Hamrů,Plechová kavalerie,Okres na severu,Muž na radnici..
Znáte ještě nějaké???
Díky za příspěvky
Doplňuji:
Joj,to bylo reakcí,díky moc všem.
Mam shlednutou Ženu za pultem a na Youtube jdu do finise s Okresem na severu.
Co se tyce toho 1.serialu- nejak nemuzu prijit na to proc tolika lidem lezi v zaludku(krom jedne Menšíkovy vety o kolektivizaci teda)…dobří herci,rezie,film o lidech a jejich osudech..nevidim zadny problem.A to nejsem komanč ani mlady nadejny komunista

Nejlepší odpověď
annas

My všichni školou povinní, Přátelé zeleného údolí, Chalupáři, Třicet případů majora Zemana, Synové a dcery J. Skláře, Arabela, Malý pitval, Inženýrská odysea, Tajemství proutěného košíku, Kamenný řád, Plechová kavalérie, Dynastie Nováků, Taková normální rodinka, Byl jednou jeden dům.

Nevzpomenu si název seriálu o stavbě přehrady – vím, že tam hrál Pavel Nový.
Doplňuji:
Udž jsem si vzpomněla na Velké sedlo.

Další odpovědi
ten který je

Eliška a její rod.

hanulka11

Bylo nás pět, Chlapci a chlapi, Chalupáři a zapomněla jsem na případů majora Zemana
Doplňuji:
oprava –30 případů maj. Zemana

VampGirl

Nemocnice na kraji města, Inženýrská odyssea, Taková normální rodinka, Major Zeman, Byl jednou jeden dům, Hříšní lidé města pražského, Jakub Sklář, Sanitka.

anonym

Rodáci (1988) – Nepovedený seriálový projekt podle románů Jaroslava Matějky " Rodáci a odrodilci" a „Kam jdete rodáci“ byl připravený ke 40. výročí Února.

Kostýmy neodpovídaly skutečnosti, odznáčky na pomačkaných čepicích byly papírové ačkoliv si je mohli tvůrci půjčit z brněnského muzea. Ten seriál se vysílal snad jednou.
Doplňuji:
annas mě připomněla „Dobrá voda“ název českého sedmidílného televizního seriálu z roku 1982 z dostihového prostředí. Jeho autory jsou Jiří Hubač a režisér František Filip, …
cs.wikipedia.or­g/wiki/Dobrá_vo­da_(seriál) – Archiv –

dudu

Taková normální rodinka.

led

K tomu treba pripočítať aj seriály z priateľského kapitalizmu.
Profesionáli, Randal a Hopkirk, neskôr Dallas, Esmeralda, juhoamerické seriály Jednoduchá Mária a podobne
Doplňuji:
pre mojitek,
nedivte sa.
To všetko sú príbehy zo „zápornej“ minulej doby. Ukazovali totiž život nielen komunistov ale aj normálnych ľudí.
Viete ako to chodí, aby ma neobvinili z nadržiavania bývalým, popieram celú svoju minulosť. Čo bolo, je zlé – čo je taraz, je najlepšie…

anonym

Inženýrská odysea,Byl jednou jeden dům, Bylo nás šest,Zkoušky z dospělosti,Chlap­ci a chlapi,Kamennný řád,Hříšní lidé..,F.L.Věk,My všichni školou povinní,Chalupáři
Doplňuji:
Ještě rodina Bláhova!

flodur

F.L.Věk

ReHu

Je možné, že žena za pultem leží v žaludku kvůli představitelce hlavní role.

mosoj

A co teprve večerníčky pro děti. Dodnes se z nich čerpá.
Doplním Led :
Z těch kapitalistických seriálů mě napadla ještě Jana Eyrová.

anonym

A ty nejlepší tv seriály z ČS produkce komunistické éry (1948–1990) jsou tady:

http://www.csfd­.cz/zebricky/spe­cificky-vyber/?limit=200&zan­r=0&rok=1947&rok2=1990&p­uvod=36&typ=3
(…až po ty nejslabší někde vespod)

jendahun

Stříbrná pila a Adam Šangala.Na ten jsem se vždycky těšil.

bobánek

Velké sedlo,pod jezevčí skálou,na pytlácké stesce,za trnkovím keřem,
Doplňuji:
sanitka

anonym

Byli jednou dva písaři,Bez ženské a bez tabáku,Boříkovy lapálie,Cirkus Humberto,Klapzubova jedenáctka,Náh­rdelník......­..

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_českých_te­levizních_seri­álů

mojitek

bobánek : to byly filmy,jen Velke sedlo byl serial

mojitek

Vampgirl : Jakub sklar byl podle me jeden z nejlepsich serialu vubec,a pan Munzar jeden z nejlepsich hercu.Viz Ubohy pan Kufalt roli zahral naprosto skvele.

Czechrapsind : Rodáci-nehral tam hlavni roli nahodou doktor Flinta alias Šťastný?

mojitek

Rehu+led : asi ano.Ale to me na tom prave mate.Pani Svorcova ale nikomu nic zleho neudelala-prave naopak,a navic jako jedna z mala po revoluci neprevlekla kabat.Je docela zajimave kolik ""zaprisahlych antikomunistu"" se po te revoluci znenadani vyrojilo…clovek by rekl : kde jsou teda ty davy tech soudruhu-ze by se vyparili?Hmm…?

hanulka11

Annas asi myslíš Velké sedlo, že?

annas

Hanulko, teď čtu. Ale mezitím mně blesklo.