Avatar uživatele
magicm18

Hrisni lide mesta prazskeho

Vite jak se jmenuje kriminalni rada Vacatko krestnim jmenem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5079 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Rada Vacátko nikdy nežil
Jedním z důvodů, proč seriál uspěl tehdy a proč i dnešní opakování oslovilo řadu diváků, je herecký výkon Jaroslava Marvana v hlavní roli rady Vacátka. Kdo vlastně byl předobrazem pana rady?"Nikdo,"od­povídá JiříMarek junior."Postavu rady Vacátka si táta vymyslel od A do Z. A víte, co je ještě zajímavé? V knihách ani ve scénářích nenajdete jeho křestní jméno.
Doplňuji:
čerpáno z tohoto zdroje:

http://www.te­levize.cz/scrip­ts/detail.php?id=11246

Upravil/a: rynek878

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Je škoda, že ani jeden z odpovídajících neuvedl zdroj. Každá odpověď je jiná.
Hledala jsem a zjistila, z kterých stránek odpovídající čerpali. Já osobně bych dala přednost Rynkově zdroji.

Cituji z Televize.cz znova pro upřesnění:

Vládní rada Josef Vaňásek zemřel v jedenašedesáti letech v únoru 1938. Tolik archivní informace, týkající se předlohy pro radu Vacátka.
Jenže! V roce 2002 vyšel rozhovor s Jiřím Markem juniorem, který mimochodem se svým otcem po letech pracoval na pokračování seriálu s názvem Panoptikum Města pražského.
V článku říká toto: „Rada Vacátko nikdy nežil. Tuto postavu si táta vymyslel od A do Z. Zajímavé je i o to, že v knihách ani ve scénářích nenajdete jeho křestní jméno. Táta mu je prostě nedal. Podařilo se mu tu postavu vykreslit tak důvěryhodně, že řada lidí v něm poznávala někoho úplně jiného. Přihlásili se příbuzní policejního rady Vaňáska, kteří se mylně domnívali, že postava byla napsána podle něj. Nemohli uvěřit, že ho táta vůbec neznal. Jindy zase přišly do televize dopisy, ve kterých se divák rozčiloval, že přesně tak vystupoval místní policajt, který kolaboroval s Němci. Táta musel jít a vysvětlovat, že skutečně nikdo takový neexistoval.“

Vyberte si odpověď, která Vám lépe vyhovuje. Pak věřte internetu.

Informace v Blesku je na: http://www.bles­k.cz/clanek/ce­lebrity-domaci-celebrity/135450/toh­le-byl-pravy-rada-vacatko-ale-jmenoval-se-vanasek.html

Informace z televize pak na:

Doplňuji:
K Dudově dodatku.
Vzniklo nedorozumění kvůli rozdílným informacím. Jak jsem již uvedla, odpovědi obou odpovídajích se opravdu liší. Je pravda, že se na seriál nedívám, proto nevím, zda má rada Vacátko v seriálu křestní jméno (připomínka v diskuzi od autora otázky).
V novém Dudově odkaze je uvedeno to, co již jednou napsal. Ale na stránkách denního tisku České noviny a týdeníku Česká televize je citované vyjádření Jiřího Marka ml, které vyvrací názory z internetových stránek. Zdá se mně pravděpodobnější, že Markův syn a spolupracovník znal svého otce líp než vnuci skutečného Vaňátka, jehož jim Vacátko připomínal.

Proto se žádná z odpovědí nedá považovat za nepravdivou. Babo, raď.
Stále se přesvědčuji, že ne všechny informace z internetu jsou správné a dochází pak ke střetu názorů.

Zdroj: http://www.te­levize.cz/scrip­ts/detail.php?id=24419

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Každé pondělí teď můžeme v České televizi vidět jeden ze třinácti dílů kouzelného seriálu Hříšní lidé města pražského. Málokdo tuší, že předobrazem autorovi scénáře Jiřímu Markovi byli skuteční lidé. Opravdový byl i kriminální rada Vacátko, jmenoval se Josef Vaňásek a mezi pražskou galerkou měl velký respekt. Jak na něj vzpomíná jeden z jeho dvou vnuků?..........
Doplňuji:
Vládní rada Vaňásek alias Vacátko – iDNES.cz
15. listopad 2005 … Řeč je o vládním radovi Josefu Vaňáskovi, který mimo to, … Vládní rada Josef Vaňásek zemřel ve svých jednašedesáti letech 8. února 1938. …
zpravy.idnes.cz/kri­mi.asp?r=krimi&c=A051115­…ton – Archiv – Podobné

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

Od Dudu pro paní Annas:
Zdravím a vězte, že jsem rád za Vaše oslovení. Také proto, že zřejmě máme některé společné zájmy. S autorem otázky jsem blíže nekomunikoval. Mějte hezké a pohodové dny.

před 5077 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Děkuji. Totéž přeji i Vám.

před 5077 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Oprava. Patří k Dudovu odkazu. Měnila jsem stylizaci a původní tvar neopravila. Omlouvám se.

před 5079 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
magicm18

Nyni serial bezi v televizi.Ja opravdu,ale opravdu nejsem hluchy.Ati co pozorne poslouchaji tak vi.Jo A JESTE ,NECO PRO MNE TO BYLO TEZ PREKVAPENI.

před 5079 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Dívala jse se úmyslně na seriál toto a minulé pondělí. Ani jednou nebyl pan rada osloven křestním jménem.

před 5069 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek