pas

Proč nehrál Jiří Sovák v majoru Zemanovi?

Zdravím filmové fans i znalce. Je velmi zajímavé, že jeden z nejobsazova­nějších herců této doby (70.léta minulého století) si nezahrál, třeba epizodně, v seriálu 30 případů majora Zemana.Rovněž tak Jiřina Bohdalová. Plejáda českého hereckého výkvětu se objevila , někdo víc , jiný méně ale JS +JB vůbec. Máte nějaké info proč tomu tak bylo? Díky

Nejlepší odpověď
led

Túto otázku by ste mohli položiť o viacerých hercoch.
„Herců, kteří se v seriálu neobjevili je víc, není to pouze dnes mediálně zprofanovaný Petr Čepek, ale další, namátkou Ladislav Pešek, Bohuš Záhorský, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jaromír Hanzlík, Slávka Budínová, Jana Štěpánková, Lubomír Lipský, Dana Medřická, Marie Rosůlková, Ilja Racek, Jana Hlaváčová, Jiřina Bohdalová, Jaroslav Satoranský, Jana Šulcová, Jiří Hrzán a tak bych mohl pokračovat dále. Rudolf Hrušínský a Jiřina Jirásková měli zákaz. Čili uniknout se tomu dalo, záleželo zda dotyční byli osloveni nebo je Sequens pouze ignoroval.“ https://www.csfd­.cz/film/71550-30-pripadu-majora-zemana/diskuze/stra­na-4/
Mnohí by zapreli aj vlastnú matku, len aby sa v seriále objavili, iní zase vložili do hry svoju kariéru, aby sa tam ani len nemihli, ani ich ducha tam nebolo cítiť…
Vtedy sa hovorilo, že neboli voľní z dôvodov iných nakrúcaní a ďalšej pracovnej zaneprázdnenosti, dnes sa hovorí, že nevyhovovali z politických dôvodov. Iné sa hovorilo na Václaváku, iné v médiách a iné napríklad v podzemí „Činoheráku“ alebo v „Divadelním klubě“ na Národní. A kde je pravda? Tá je hlboko zahrabaná v „Paměti účastníků zájezdu ´30 let SNB´“

malá poznámka:
nehľadajte tento zájazd v cestovkách ani na internete… „Paměti účastníků zájezdu ´30 let SNB´“ to mám ako môj názov pre „30 prípadov mjr.Zemana“ 🙂

Další odpovědi
annas

Ptáte se na špatném místě a po tolika letech. Všechny epizody si nepamatuji.k na­táčely se v roce 1974, doba normalizace.

Herce vybíral režisér Jiří Sequens, někteří herci mu nevyhovali typem, někteří měli zakázané v seriálu účinkovat vzhledem k některým filmům, které byly zakázané hrát., byli tzv. na indexu. Mnozí hráli jinde, další nebyli atraktivní, nehodili se do žádné role atd.

Přečtěte si, kdo měl hrát majora Zemana atd.
http://www.top­vip.cz/celebri­ty/vime-kdo-vsechno-mel-byt-legendarnim-majorem-zemanem

Názor syna režiséra – píše, že někteří herce o role škemrali. Dostali za účinkování hodně peněz, žili si jako v bavlnce.

"Byl naopak někdo, kdo tatínkovi hraní v Zemanovi odmítl?

„Byli dva… Jarka Adamová, která měla hrát v díle z osmašedesátého, ta za tátou přišla a řekla rovnou: Jirko, nezlob se, ale já tam prostě hrát nemůžu a pak Petr Čepek. Jinak nikdo.“

http://www.aha­online.cz/cla­nek/zhave-drby/102591/syn-rezisera-majora-zemana-jiriho-sequense-herci-nejdriv-skemrali-o-role-a-po-revoluci-ani-nepozdravili.html

Ptal jste se na jiné stránce, tam jste se dověděl to, co zde, takže vidíte, že to není možné najít.

pas

led , děkuji za názor. Já vím, že tam nehráli všichni ,známí i méně známi herci, tehdejší doby. Můj dotaz byl konkrétní.

led

Veď som vám aj konkrétne odpovedala ako živý účastník tých čias
„Vtedy sa hovorilo, že neboli voľní z dôvodov iných nakrúcaní a ďalšej pracovnej zaneprázdnenosti, dnes sa hovorí, že nevyhovovali z politických dôvodov. Iné sa hovorilo na Václaváku, iné v médiách a iné napríklad v podzemí "Činoheráku“ alebo v „Divadelním klubě“ na Národní. A kde je pravda? Tá je hlboko zahrabaná"
To čo som vedela napríklad od Jiřiho Sováka ktorý si po večeroch rád prisadol k Slovákom bol jeho názor, to čo povedal za iný tam hrajúci bol zase iný názor na dôvody. Režisér o hercovi nepovie, že rolu nezvládne, ale že sa do postavy nehodí a keď sa nehodí, tak sa nehodí, je to právo režiséra…
Nehľadajte za všetkym slona a politiku.

pas

Vy si ze mě děláte legraci. Rovněž jsem pamětníkem těch časů, ale seriál se natáčel v letech 1974–1979 . Štefan Kvietik odmítl hlavní roli. S logickým odůvodněním, že neumí tak perfektně česky a je navíc vytížen jinde. Dostal roli v dílu Tatranské pastorále. Proč nehrál Jiří Sovák , tak zní moje otázka. Pokud nevíte, díky za zájem.

led

Akákoľvek odpoveď tu na tejto stránke sa môže zakladať na dohadoch.
Väčšinou sa verí viac tým, kto o tom „bádajú“, než tým, ktorí u toho boli.

pas

V podstatě každá odpověď na této stránce se zakládá na dohadech. Prostě je to jen výměna názoru, případně předání info.

led

Každá nie, mnohé sa zakladajú na osobných znalostiach a skúsenostiach.

pas

annas já se neptám proč tam kdo hrál, moje otázka zní jinak. Zemana, původně Horáka , měl hrát Petr Kostka, potom Štefan Kvietik atd. Na Kubě měla točit Adamovská , hrála však Maciuchová, jasná vazba na Adamíru atd,atd. Celkem se o to zajímám,ale nemám info o tom, proč nehrál JS. Radoslav Brzobohatý byl rovněž v hledáčku hlavní role ale nesměl točit…přesto hrál alespoň Bláhu.

annas

Zkuste si vyhledat na netu sám. Budete to mít přesně a nemusíte čekat.

Nebo sei napište do filmového archivu apod.
Napsala jsem obecně – proč něklgeří herci nehráli.

pas

Promiňte , že jste se obtěžovala.

annas

Už jste nevhodně reagoval na jiné stránce, kde jste se nedověděl víc.

Poskytla jsem vám radu, když se vám žádná odpověď nelíbí, tak spoléhat jedině na sebe.

pas

Pokud se vám moje reakce nelíbí , tak vás nenutím na ně reagovat.

pas

Děkuji, příště na mne nereagujte.