zjentek

Máte rádi indické lidi?

Konkrétně tedy, kteří vyznávají hinduismus. Máte s nimi zkušenost? Jakou? Máte je rádi, coby lidi?

Odpovědi
Drap

Žádnou velkou zkušenost nemám. Možné je se od nich toho i spoustu naučit. Mám, rád, nemám rád? Stejně jako každý jiný nárd. Někteří jsou dobří, jiní špatní. Náboženství mi nevadí žádné, pokud mně s tím neotravují a nesnaží mně k něčemu přemlouvat či manipulovat. Pokud jsou u nás tak se podle možností přizpůsobí místní kultuře.

cappuccino

Moje jedina zkusenost s Indy je takova, ze si me jeden chtel vzit za zenu. Vyjednaval to s moji mamou, ktera s nim pracovala. Tvrdil ji, ze je bohaty muz. Bylo mu asi 35, byl to vdovec, mel dve deti ale k tomu tri ovce a dve kozy!! Verim, ze na indicke pomery to byl bohac.
Proti Indum nic nemam, ale myslim si, ze nepripraveny Evropan zazije v Indii kulturni sok!!
Tady jeden priklad:
https://objevim­.cz/kultura/ves­nicane-ze-solapuru-maji-opravdu-zvlastni-tradici-sve-novorozence-hazi-z-patnactimetrove-vysky/veronika­oberreiterova/?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu#dop_ab_va­riant=957001&dop­_source_zone_na­me=hpfeed.sznhp­.box