Kepler

Máte někdo zkušenosti s bílým šumem?

Přístroj, který ulehčuje usínání.

Odpovědi
Disraeli

S takvoým speciálním zařízením (vyloženě určeným pro spaní) zkušenosti nemám, ale s bílým šumem, jako se zvukem jo. Může to být třeba vysavač, fén, ale i kráječ, mixér, bruska,.. déšť, praskající oheň, tekoucí voda, vítr anebo kombinace těchto jevů.
Žádné takové zařízení ale nepotřebuješ. Normální si ten zvuk nahraj nebo stáhni (z youtube třeba – jen vyhledej „white noise“ a vyber si ten, co ti připadá nejvíc uklidňující). Tak to dělají i rodiče, že si stáhnou nějaký takový zvuk, na youtubu mají velkou popularitu, poznáš to i podle desítek až stovek milionů zhlédnutí.
Nejefektivnější a nejoblíbenější je vysavač.

Pokud máš mobil, stáhni si to do něj a před spáním si to pusť ve sluchátcích – je to lepší, než „otevřený“ zvuk. Toho, že usneš se sluchátky se bát nemusíš, nic se ti nestane. :D
Nestahuj si videa s bílým šumem pod 1 hodinu… kvůli době usínání a podobně. Logicky by měly být delší, pokud ještě nespíš a ten zvuk tě uspává, ale najednou skončí, tak tě může probrat.

hapiky

Já vnímám jen šum molekul v celém spektru. O fotonech ani nemluvím.

led

Biely šum má pomerne široké frekvenčné rozpätie. Máte pocit šumenia listov v lese. Ale chýba tam dupot mravcov.
Ružový šum je zbavený vyšších frekvencií, ktoré má biely šum, s nižšou hlasitosťou než biely šum ( je to ako keď počujete trávu rást a Meduškino zbieranie medu z kvetu sedmikrásky) a je lepší na zaspávanie. Tento typ považujem za No-1
Pri veľkej únave použite hnedý šum pri svojej nízkej frekvencii (užšie rozpätie ako má ružový šum) a nižšej hlasitosti, počuvate spev rodiacich sa kvapiek vody v oblakoch a to vás hneď položí do horizontálnej polohy.

sú zariadenia, kde sa dá nastaviť farba šumu (nepíšu toto pomenovanie) a hlasitosť.
niečo o rozdieloch medzi menovanými šumami:
https://sk.strep­honsays.com/whi­te-noise-and-vs-pink-noise-14081
https://sk.kozel-bier.at/white-noise-pink-noise

led

Pokiaľ máte tinitus https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Tinitus tieto umelé technické vymoženosti nepotrebujete. Šum v ušiach máte aj bez nich.

Kepler

Sluchátka by mi asi dost vadila a stahovat ten zvuk do PC by nebylo moc dobré. Jedině, že by se mi podařilo najít způsob, aby se po nějaké době sám vypnul.

led

Pozor, ten reproduktor musí byť schopný pracovať v požadovaných frekvenciách. To tie bakelitové škatulky nezvládajú. To potom stači, keď si budete snímať šum elektriky v kábloch (pomocou mikrofonu) (50–52Hz) a uspí vás to lacnejšie. 🙂

Disraeli

https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=white+noi­se+vacuum+cle­aner