dust8

Je pro kvalitní spánek důležitější tma nebo ticho? Co spánek s uklidňující hudbou?

Nejlepší odpověď
annas

Nedávno jsem v ČRo poslouchala relaci o spánku. Pro spánek je důležitá tma, vytváří serotonin.

  1. Dotyčný uváděl, že pokud nemáte v ložnici naprostou tmu, tak si přes hlavu nasadit lehkou čepici, která zakryje oči.
  2. Usnutí urychluje hudba, ale realxační, které uvolňuje a navodí spánek.

--
Nedávno jsem narazila na tuto radu. Vyzkoušela jsem, pomáhá.

3. „Usnout za minutu? Naučí vás to metoda 4–7–8!“

https://zena.ak­tualne.cz/zdra­vi/usnout-za-minutu-nauci-vas-to-metoda-4-7-8/r~i:article:806060/?­redirected=15561107­49

--
4. Stejně zabírá akupresura. určitých bodů. Všechno lepší než tablety na spaní.

Jen konstatuji,… nevnucuji

Kdo nevěří, ´ať tam běží …

Další odpovědi
Kepler

Mně osobně nejvíc vyhovuje ticho. Účinnější než hudba je bílý šum (šumění lesa, deště, zurčení potůčku). Dají se dokonce stáhnout nahrávky pořízené za tímto účelem.

ivzez

Uklidňující hudba i bílý šum jsou perfektní.
Dobře se mi s nimi usíná.

Mc Merkurion

… ani jedno >>> únava …

marci1

Pro mě: ticho, tma, večerní koupel a vyvětraná místnost. 🙂

ginze

Já osobně jsem navyklá usínat při nějakém zvuku, ale při světle fakt neusnu :) Ono se stejně nedá dosáhnout absolutního ticha, vždycky tam nějaké zvuky budou.

da ny

Rozhodně TMA. .
Bez modrých a zelených svetýlek, (WIFI). Modrých obrazovek (NTB, PC, MT)
Pokud se neobejdete bez vypnutého MT, dejte na noc červené podsvícení (to není tak škodlivé).
I když je v noci relativně „tma“, doporučuje se stáhnout roletu, zatemnit žaluziemi, závěsem. „Nezírat“ nezatemněnými okny na hvězdičky apod.