Avatar uživatele
Hufnágl

Máte nějaký fígl, aby vám neslzely oči při krájení cibule?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Gonfaloniér, EKSOT123, Mr. Marek před 1247 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Stačí namáčet nůž ve studené vodě. Dřív jsem zkusil i plavecké brýle, ale bejvalce to přišlo hodně srandovní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Vypadá to jako vtip, ale není: Otevři pusu a vyplázni jazyk. Nedýchej nosem. Silice budou putovat směrem k mokré špičce jazyka a nedostanou se na sliznice. Nehodí se pro krájení většího množství cibule (třeba na guláš), jelikož tě do vypláznutého jazyka chytne křeč. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Nemám. Slzy při krájení mám jen když si rukami kontaminovanými cibulí pořídně promnu oči, jinak ne. Ačkoliv pravda je, že mi někdy bývá při tom do pláče a souvisí to s kvalitou cibule. Nikoliv však s jejími silicemi, ale právě s tou mizernou kvalitou. :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mr. Marek

Tady se nabízí rada – nedívat se, ale to není dobrý nápad, že? Ještě by si člověk omylem ufikl prst. Takže.

Slyšel jsem nebo četl, že pomáhá, když jíte a žvýkáte kousek chleba.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gonfaloniér

Nenakláněj se nad tou cibulí… ;)
Já nevím, ale když stojím normálně vzpřímeně, hlavu zvedlou – jen mírně skloněnou, tak mi to do těch očí nejde. OK, roli hraje i výška stolu nebo toho na čem to krájíš, pokud je to vysoko…
Kdyžtak nějaké kryty jako: prýle, plexi maska, motorkářská helma, skafandr, svářečská kukla. Nebo můžeš jet na slepo, to taky de, pokud si věříš.

Upravil/a: Gonfaloniér

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ne. Všechny dobré rady selhaly. ;)
Měla jsem i ktráječ na cibuli, nevyhovoval. Jiný jsem nezkoušela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

Kdyz krajim hodne cibule, treba na gulas, tak si bud beru motorkarskou helmu nebo lyzarske bryle a kuklu. Ze vypadam jako blazen mi ve vlastni kuchyni nevadi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Křen, cibule,… když toho bylo třeba zpracovat velké množství, šel jsem s tím ven na vítr, nebo to dělal poblíž odsávače nad sporákem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nechám ji nakrájet manželce a jdu dělat nějakou hrozně důležitou práci …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
agentpv

Kdesi, kdysi jsem četl že pomáhá zapálení svíčka v blízkosti krájení. Nedávno jsem to zkusil – páč jsem dost slzel a pomohlo to!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek