Hufnágl

Máte nějaký fígl, aby vám neslzely oči při krájení cibule?

Nejlepší odpověď
Kepler

Stačí namáčet nůž ve studené vodě. Dřív jsem zkusil i plavecké brýle, ale bejvalce to přišlo hodně srandovní.

Další odpovědi
marci1

Vypadá to jako vtip, ale není: Otevři pusu a vyplázni jazyk. Nedýchej nosem. Silice budou putovat směrem k mokré špičce jazyka a nedostanou se na sliznice. Nehodí se pro krájení většího množství cibule (třeba na guláš), jelikož tě do vypláznutého jazyka chytne křeč. 🙂

aliendrone

Nemám. Slzy při krájení mám jen když si rukami kontaminovanými cibulí pořídně promnu oči, jinak ne. Ačkoliv pravda je, že mi někdy bývá při tom do pláče a souvisí to s kvalitou cibule. Nikoliv však s jejími silicemi, ale právě s tou mizernou kvalitou. :(

Mr. Marek

Tady se nabízí rada – nedívat se, ale to není dobrý nápad, že? Ještě by si člověk omylem ufikl prst. Takže.

Slyšel jsem nebo četl, že pomáhá, když jíte a žvýkáte kousek chleba.

Gonfaloniér

Nenakláněj se nad tou cibulí… ;)
Já nevím, ale když stojím normálně vzpřímeně, hlavu zvedlou – jen mírně skloněnou, tak mi to do těch očí nejde. OK, roli hraje i výška stolu nebo toho na čem to krájíš, pokud je to vysoko…
Kdyžtak nějaké kryty jako: prýle, plexi maska, motorkářská helma, skafandr, svářečská kukla. Nebo můžeš jet na slepo, to taky de, pokud si věříš.

da ny

Ne. Všechny dobré rady selhaly. ;)
Měla jsem i ktráječ na cibuli, nevyhovoval. Jiný jsem nezkoušela.

Schluker

Kdyz krajim hodne cibule, treba na gulas, tak si bud beru motorkarskou helmu nebo lyzarske bryle a kuklu. Ze vypadam jako blazen mi ve vlastni kuchyni nevadi.

EKSOT123

Křen, cibule,… když toho bylo třeba zpracovat velké množství, šel jsem s tím ven na vítr, nebo to dělal poblíž odsávače nad sporákem.

Mc Merkurion

… nechám ji nakrájet manželce a jdu dělat nějakou hrozně důležitou práci …

agentpv

Kdesi, kdysi jsem četl že pomáhá zapálení svíčka v blízkosti krájení. Nedávno jsem to zkusil – páč jsem dost slzel a pomohlo to!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.