štamgast

Manipulování s anketou na parlamentnilis­ty.cz?!

Nechápu, jak si můžou dovolit manipulovat s anketou v takto vyhrocené a tragické situaci! Podívejte se zde:
http://s12.pos­timg.org/fi7yj­r4h9/anketa.jpg
První obrázek ankety, kde hlasovalo 39747 lidí, se mi zobrazil kolem 15:00. Druhý obrázek, kde hlasovalo 13913 lidí se mi zobrazil před pěti minutami.

Nejlepší odpověď
Drap

Co tě na tom překvapuje ? Stále jsme manipulování. Dnes hýbou světem i médii peníze.

Další odpovědi
led

Manipulácia…
každá anketa je manipulácia.
1 – samotný výber otázok s danou možnosťou na odpoveď
2 – predpísaná odpoveď, či otázkou priamo navodená odpoveď
3 – výber odpovedajúcich, ich množstvo, sociálne, vedomostné rozdelenie
(viď ankety Čo na to ulica, aj múdry schybí…)
4 – štatistické údaje, spôsob zverejnenia štatistických údajov, zverejnenie len požadovaných a ostatných
PS.
vaša anketa podľa obrázka, aj tu ide o určitú manipuláciu
kde mám istotu, že to, čo tvrdíte o obrázkoch (časy ankety) je pravda? Nie je to zámerné skreslenie, ktoré ale spätným pozretím na uvedenú stránku nie je možné overiť? Teda sa musíme spoliehať na vašu čestnosť!

Mirdas

Je vidět komu je zde přáno.
Poslední době je to snad ve všech anketách odobné.
Třeba to fanoušci nejmenované strany mají body za hlas počítané jako v basketbalu, zatím co protistrana se svým názorem vyfaulovala.

suaeda

Dobrý postřeh. Bohužel toto je dnes velice časté i na seriózních zpravodajstvích.
V duchu hesla: " Masy nemusí myslet, my jim ty správné myšlenky a názory na věc naservírujem."