Kepler

Mám počkat, až se nashromáždí větší obnos?

Před vchodem do jednoho supermarketu je takový šikovný rošt, kterým propadají upadnuvší mince (hned vedle jsou vozíky). Vzdor názvu té přerostlé sámošky tam ale nepadají penny, nýbrž tvrdá česká měna. Zřejmě málokdo si toho všímá. Zatím jsem tam napočítal 22 korun. Mám počkat, až se toho nashromáždí více a riskovat, že mi je někdo rychlejší vyfoukne? Nebo tam taky přihodit minci, podobně jako do fontány na Piazza di Trevi, abych se tam v budoucnu rád vracel?

https://pixaba­y.com/cs/photos/pen%C3%AD­ze-dom%C3%A1c%C3%AD-mince-investice-2724235/

Nejlepší odpověď
michalds

Na nic nečekej, sundej rošt a vyber peníze.

Další odpovědi
Kelt

Já bych tam přihodil, dělal že mi tam spadla mince a všechno posbíral. Nevím, zda je to vhodná částka a zda se vyplatí tato manipulace a možnost poslouchat hlasy kolemjdoucích. Ale taky jsem se jako 15 letý vydal na kole do Teplic nad Bečvou s představou, že tam ve fontánce nasbírám několik set korun. Ale při bližším pohledu jsem viděl jen mince menší než byla koruna.

ivzez

Nečekat!
Jinak nic nezbyde. (–:

aliendrone

Vzpomínám na mládí… študí chudenti, žízeň a mergle pochopitelně žádné. Inu – na Strahově/Petříně si to asi trochu pamatuješ (z kolejí) a víš, kde je zrcadlové bludiště. Možná si vzpomeneš i na tu bejkárnu na konci (diorama) > http://www.pe­trinska-rozhledna.cz/zrca­dlove-bludiste.php/

Tam jsme kamaráde naběhli těsně před zavřením (nikde ani noha) a VŠECHNY ty mince BLESKOVĚ vysbírali a fofrem zdrhli! To byl panečku pak mejdan! Kdepak nějaké Penny… ;) :D

Kepler

alien: safra, tak to jsem přišel o důležitý zdroj příjmů! A já blbec PRACOVAL!

aliendrone

Kepler>>> NJN – co naděláš. Někdo je holt na holky, jiný na svaté obrázky emisních bank (se sobě vlastní slušivou skromností tě nechám hádat, čí to byl nápad). :D Ale no stress, ono VŠECHNO „má svoje“. ;)

Kepler

Kelt:
jen si dělám pudel, nechci vypadat jako houmlesák. Nicméně opravdu tam jsou pětikoruny a dvoukoruny. Během otvíračky bych do toho nešel, to by tam s mincemi padali i zákazníci. Když tak bych počkal do 20:00, to se už market zavírá a je víceméně tma. Ne, že mi to tam vyfoukneš! 🙂