Fidel

Mám nový notebook s OS Windows 7 Ultimate a nejdou mi ve složkách přemisťovat soubory. Co s tím?

Např. Ve složce jsou tyto soubory: word, obrázek 1, obrázek 2, film 1, film 2, film 3. A můžu si to seřadit podle abedcedy, velikosti… Ale pokud chci film 3 dát na 2. pozici, tak to nejde, stejně tak nejde třeba word dát na 4. pozici… Zkoušel jsem snad všechno a nevím, kde je zkopaný pes… Díky za odpovědi.
Doplňuji:
To: arygnoc: ALe u Windows Vista i XP to pořadí měnit šlo!

Nejlepší odpověď
rynek878

místo dlouhého vysvětlování, zde máte nápovědu:

Zdroj: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows7/Arrange-sort-or-group-your-files

Další odpovědi
GangstaHelper

Pořadí jde měnit manuálně, vypnete-li funkci „seřadit automaticky“. U mne je v nabídce „Seřadit podle“ ve spodní sekci.

Děda Louda

Používám Visty. Tam je možnost nastavit řazení souborů ve složkách v nabídce Zobrazit podle názvu, data změny, typu, velikosti či značky, dále vzestupně nebo sestupně.
V nabídce Další… si můžeš vybrat z velmi bohatých možností dalšího nastavení pro rozlišení jednotlivých parametrů položek ve složce.
Nejsem si úplně jist, je-li W7 vybavena identicky, ale vzhledem k masivní podobnosti obou OS se to asi příliš lišit nebude.
Soubory si také určitě můžeš seskupit do podsložek podle vlastností a v jejich rámci potom rovnat ve zvoleném pořadí.

arygnoc

řazení souborů ve složkách podléha několika pravidlům:
lze řadit podle:
přípony
velikosti
data (souborové datum, lze měnit)
názvu.

Jinak pořadí nelze libovolně měnit.
Dfaul nastavení je řazení podle jména, takže pomůže třeba přejmenování souboru.

Já...

Teď už mám W7, ale předtím XP a pokud si pamatuji, tak to pořadí podsložek možná šlo změnit přesunem, ale při příštím otevření se to otevřelo stejně zase defaultně…
Takže jsem už tehdy u XP rezignoval a u W7 jakbysmet (už bez zkoušení)…