Avatar uživatele
Fidel

Mám nový notebook s OS Windows 7 Ultimate a nejdou mi ve složkách přemisťovat soubory. Co s tím?

Např. Ve složce jsou tyto soubory: word, obrázek 1, obrázek 2, film 1, film 2, film 3. A můžu si to seřadit podle abedcedy, velikosti… Ale pokud chci film 3 dát na 2. pozici, tak to nejde, stejně tak nejde třeba word dát na 4. pozici… Zkoušel jsem snad všechno a nevím, kde je zkopaný pes… Díky za odpovědi.
Doplňuji:
To: arygnoc: ALe u Windows Vista i XP to pořadí měnit šlo!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Fidel

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, SajmonModer, Já... před 4790 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

místo dlouhého vysvětlování, zde máte nápovědu:

Zdroj: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows7/Arrange-sort-or-group-your-files

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GangstaHelper

Pořadí jde měnit manuálně, vypnete-li funkci „seřadit automaticky“. U mne je v nabídce „Seřadit podle“ ve spodní sekci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Používám Visty. Tam je možnost nastavit řazení souborů ve složkách v nabídce Zobrazit podle názvu, data změny, typu, velikosti či značky, dále vzestupně nebo sestupně.
V nabídce Další… si můžeš vybrat z velmi bohatých možností dalšího nastavení pro rozlišení jednotlivých parametrů položek ve složce.
Nejsem si úplně jist, je-li W7 vybavena identicky, ale vzhledem k masivní podobnosti obou OS se to asi příliš lišit nebude.
Soubory si také určitě můžeš seskupit do podsložek podle vlastností a v jejich rámci potom rovnat ve zvoleném pořadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

řazení souborů ve složkách podléha několika pravidlům:
lze řadit podle:
přípony
velikosti
data (souborové datum, lze měnit)
názvu.

Jinak pořadí nelze libovolně měnit.
Dfaul nastavení je řazení podle jména, takže pomůže třeba přejmenování souboru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Já...

Teď už mám W7, ale předtím XP a pokud si pamatuji, tak to pořadí podsložek možná šlo změnit přesunem, ale při příštím otevření se to otevřelo stejně zase defaultně…
Takže jsem už tehdy u XP rezignoval a u W7 jakbysmet (už bez zkoušení)…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek