Monie

Windows Vista vs. Windows 7

Mnohokrát jsem četla že Visty stojí za prd a hodně lidí si nemůže vynachválit „sedmičky“. Já jako student nemám nějak vysoké požadavky na PC ale stejně mě zajímá, co je lepší? Můžete mě prosím ten rozdíl vysvětlit jako LAJKOVI?

Nejlepší odpověď
kathy-so

Každý OS má své klady. Já měla na starém notebooku Visty a za celou dobu jsem s nimi neměla ani jediný problém, jsou hodně podobné XP. Na novém notebooku máme 7 a zatím si na něj zvykám… spoustu věcí má jinde, než starší verze. Taky jsem měla problém se stahováním pár programů, které se pro 7 zatím nedělají.

Další odpovědi
www

Lepší či horší záleží na uživateli k čemu systém primárně využívá.
Vista je ale jakýsi nepříliš povedený přechod k vyšší verzi-W7. Spoustě uživatelů ale vyhovuje a proto jej nemění. Já osobně bych z Vista na 7 přešel, ale „zázraky“ neočekávej.

fablen

Na stolním PC máme Windows 7 a na notebooku Visty. Jsem laik a proto moje laická odpověď – Visty mají neskutečně pomalé načítání stránek (nevím, zda není problém i třeba v menším rozsahu paměti), často mi weby padají, notebook se neuvěřitelně dlouho vypíná a proto jej používám skutečně jen v nouzi…
Jednoznačně dejte přednost Windows 7. Přehledné ovládání, mnoho nových funkcí, rychlost. Než Visty, to snad raději Windows XP.

dj.david1234

Jinak řečeno, Windows 7 je převlečený XPčko.
Pro normální využití (jako jsou hry nebo obyčejná práce) je lehké ovládání, pokuď by jste se chtěla nějak šťorat v nastavení, už to chce malinko prostudovat (pokuď pc moc nerozumíte)

Každopádně, už jen v tom bezpečí na win 7 má navrh oproti Vistam. 7 používám na notebooku, žádný problém, běh 100%.