Vasilcz

OS Windows

Dobrý den,
jaká je základní souborová struktura OS Windows? Myslím tím, soubory po instalaci, kam se ukládají profily a tak. Nevím, kde to najít.
Díky moc
Doplňuji:
Já to chápu že C:\Windows .. ale potřebuju to trošku na lepší úrovni, protože to mám zpracovat jako maturitní otázku, ale nevím si s tím moc rady :(

Nejlepší odpověď
Bedy

Dobře to tu začal Vítek, jen ještě doplním, že další složky jsou Temp – nachází se v kořenovém adresáři tam se ukládají dočasné soubory některých programů.

Od Windows Vista narazíme taky na další složku v kořenovém adresáři – Users. Tam jsou uloženy dokumenty, hudba, plocha, stažené soubory, apod.

No a kdybych měl jít hloubějí, tak složka C:\Windows\System 32 je opravdové srdce Windows, tam jsou uloženy základní programy pro chod Windows + řada předinstalovaných aplikací (Malování, Hledání min, Obnovení systému, apod.).

Pak v kořenovém adresáři se nachází ještě důležitý soubor pagefile.sys – to je stránkovací soubor a soubor NTLDR, který je nutný pro start Windows.

V kořenovém adresáři se ještě nachází složky System Volume Information, tam jsou uloženy body obnovení a složka recycler – tedy koš.

Další odpovědi
badisko

zeby ve slozce windows na pevnem disku…tento pocitac>mistni disk>slozka Windows>.....ale programy po instalaci se nachazi vetsinou v program files …
Doplňuji:
pokud jde o profil uzivatele tak ho najdes v dokuments and settings no a jesli chces mit kompletni prehled o pevnem disku stahni toto …http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/sprava_dis­ku/drive-xray/ je to prehledne a pro prohledavani ti nezabere tolik casu…

vítek

c:\windows -systémové soubory
c:\program files -soubory nainstalovaných programu
c:\document and settings -data jednotlivých uživatelů

cochee

Pánové poradci, teď budu asi nadměrně tvrdý, ale vaše rady jsou naprd – radíte malinké množství důležitých složek, na které si namátkou vzpomenete. Pro účely tazatele nanic.

badisko

cti zde…http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Souboro­vý_systém

Bedy

Přijde na to kredenc, jestli používáš FAT32 nebo NTFS pro Windows (novější Windows se už teda na FAT32 odmítají instalovat, ale budiž). Adresářová struktura zůstávástejná (i ta souborová logicky).

Bedy

Ty seš zase úplně mimo… radši neraď