Mají všechna elektrická auta automatickou převodovku?

Nejlepší odpověď
Arne1

Nemají.
Elektromobily totiž nemají vůbec žádnou převodovku. Resp. mají jen jednostupňovou. Ale má se to časem změnit pro vyšší efektivitu přenosu.

Další odpovědi
Kepler

Elektromobily převodovku nepotřebují, resp. mají jenom jednu rychlost. Souvisí to se specifickými vlastnostmi elektromotoru, které disponují 100% točivého momentu od nulové rychlosti, pak krouťák postupně klesá.

Muffz

Když to vezmeme kolem a kolem, elektromobil má obdobné chování jako malé autíčko na ovládání. Jen tam jsou nepatrně větší a sofistikovanější tužkovky a motorky.

Edison

Existuje jeden elektrobus, české výroby, který má dvoustupňovou převodovku a dokonce i spojku.