Toxin

Mají opice identifikovatelné otisky prstů?

Je možné odlišit od sebe dvě opice stejného druhu podle otisků prstů?

Odpovědi
Filip84

Daktyloskopie není pomocná věda kriminalistická o „otiscích prstů“, leč o otiscích papilár rukou, nohou, prstů – na rukou, na nohou, atp. Ano, ryze hypotheticky to lze u každého ssavce (lozícího, chodícího, jo, u velryby asi ne, že jo), tedy i u opice, protože opice je také poněkud ssavec. Jenom, jako, nevím, no, jestli by bylo co k užitku dělat nějakou „kartotéku“ otisků tlapek veverek, nebo třeba bobrů. Ne tak opic.

Jako theoreticky to samozřejmě možné je. Pokud bys doma, ku příkladu, choval pět psů, v Tvé nepřítomnosti by Ti jeden něco vyvedl, byla by tam, v tom místě, dlažba, Tobě se podařilo sejmout upotřebitelné daktyloskopické stopy, no tak bys hafanům sejmul otisky tlapek a ne, není to žádná věda, zvládneš to i doma s lupou: tak to poznáš, ne, jestli máš otisk pravé „ruky“, nebo levé „nohy“ psa, no tak bys porovnal pět otisků pravé „ruky“ a levé „nohy“, no. Věř, že by se lišily! 😃