zjentek

Mají někde na světě ještě lepší street food, než mají v Thajsku?

Mně se zdá, že jídlo zde dělají hodně s láskou. Respekt, mňam>>>https:­//www.youtube­.com/watch?v=K28dy2y­ALlc

Nejlepší odpověď
led

Dobrý kuchár sa rád chváli svojim jedlom, dokáže ho nielen spraviť, ale aj na ulici zahrať celý príbeh „Stvorenia jedla“, aj v Thajsku. Ako divák čuchač a zákazník sa zmôžete len na úctivé prikyvovanie a nasávanie čarovnej vône a pachu fantázie. Po prvej ochutnávke a prekonaní Ohnivej brány ste lapený a neostáva vám už nič iné, len sa s kuchárom a predajcom podeliť o svoje tuho stískané peniažky.
Neviem, či ste jedli, to čo normálne jedávajú doma. Vtedy musíte mať pri sebe hasiaci prístroj, alebo minimálne nejakú tekutinu. Pre rozmaznané európske jazýčky skutočná thajská kuchyňa je neuveriteľne ohnivo pálivá.
Ale ako to často býva, už po týždni takejto stravy si človek akosi zvykne. Keď sa vráti domov do Stredozeme, vymení veliké taniere za malé misky a prvú dobu všetko dochucuje korením, možno aj vodu…

Malý abstinenčný dodatok,
v Thajsku opatrne s alkoholom, je presne určený čas, v ktorý sa smie predávať – od 11.hodiny,popoludní a večer do polnoci. No holt ,princíp „Husákovej 10.hodiny“, od ktorej sa smel predávať alkohol v časoch normalizácie, sa dostal až do Thajského kráľovstva.

Další odpovědi
aliendrone

První recept schválen, ale ten druhý (z diskuze)… :(
Myslel jsem, že jsi jaxi z principu větší odborník. Nevidíš, že je to fejkoidní sprostý podvod?
Tyhle VYCPANÉ klamavé plochodrážnice bych PRÁVEM vláčel nahaté kopřivami! Cák neznáš to zklamání, když naletíš na slibované airbagy ve výbavě a pak se ukážou jen jako „demoverze“?!? :o :(

Malé bezvýznamné plus získané za intelektuální odpověď nedávného dotazu je zcela přemazáno GIGANTICKÝM MÍNUSEM! Zkrátka ZKLAMALS! A to aliendrone nikdy NEODPOUŠTÍ! ;) :D :D

Darcy

záleží jakové máš nároky, jestli jdeš po masu, nebo i po sladkém – to mně chytlo ve Francii, kde se s tím jídlem vědí vymazlit a to nemyslím jenom ty pověstné palačinky.
Mně osobne dostala Australie a obyčejné jarmarky, kde vaří domácí – sice bežné jídla, ake taaak dobré a syté. Nejsou to jenom burgery a pod.
A taky Jižní Karolina a Karolina a jejich jižanská jídla.. i když jsou hidne mastná a vypadajíntak nejak „zdechle“ opařene 😂
Záleží i jací lidé Tě přitahují a jestli třeba máš rád atmosféru toho místa. U Thajců mi vadí jejich mňaukání – bez urážky opravdu – když domáci spolu mluví tak je to zmes mňaukání a vysokých tónů, žena /muž – úplně jedno a taky čistota mimo turistických míst je děs.. ale jídlo je vždy hezky aromatické, svěží a lákavé na pohled. Je barevné.
Mně se líbí treba naše Vánoční jarmarky a stánky s lokši, pečínkou a vařeným vínem.

Darcy

jiná otázka – ta dívka z videa má podle Vás prsa pravá, nebo udělaná? Podle mně tohle není supernatural 😁

zjentek

Je to silikon, ale stejně… obaly prodávají! (;

aliendrone

Darcy>>> Protože jde o moji oblíbenou zájmovou sféru, tak mohu jen kostatovat, že bez bližšího, podrobnějšího průzkumu nelze z videa jednoznačně vyloučit dodatečné úpravy.
Však víte, jsou fachmani a jsou looseři.
Nevím sice na jaké úrovni je Thajsko, ale kus severněji (Jižní Korea) jsou nejlepší borci na světě (a přes kůzlátka jim těžce dýchá na záda i jižní Amerika). Evropa i sev. Amerika jsou proti nim řezníci-amatéři. ;) :D

zjentek

Aliene 😁😁😁…nekoukals NÁHODOU na kanál z kterýho jsou videa? Tam jsou cirka tři videa s „poloodhalenýma kozama“ a z průměru nižších jednotek, možná desítek tisíc za sledovanost u videí jsou právě u těchto tří rázem vyšší miliony! A to už k nějakému zamyšlení nad člověkem v kontextu s jeho vztahem k jídlo určitě vede, no ne? Dá to rozum- přece PROČ lezeš na kanál s obsahem o jídle, heh? (; D; D;

aliendrone

zjentek>>> Hele, fakt že často z NUTNOSTI žeru v McDrivu ještě neznamená, že nejsem komplexní gurmán. Tudíž vím, že je strava/jídlo/pastva pro žaludek a strava/jídlo/pastva pro OČI! To NEOKECÁŠ! ;) :D :D

zjentek

Dobrý to tam mají, hodně dobrý.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=OgviTn4zW9c

aevul

zjentek: když jsi dlouho neš*kal, sniž svůj standard. Pak ti trochu odhalená ženská přijde normální.

zjentek

Aevul, bohužel mně NIKDY (!!!) odhalené ženská nepřijde „normální“. V tom se ovšem my (jednotliví chlapi) ZÁSADNĚ lišíme, víš? Čili možná mně teď ABSOLUTNĚ NEROZUMÍŠ, už chápeš?

aevul

Když vidíš odhalená záda každý den, pak ti přijdou normální. To jen ty nad nimi slintáš.

led

…to vo vašich videách som síce počas pobytu nejedla, ale zato som si vychutnala aj čaro a pach ozajstnej domácej a uličnej kuchyne… Vlastne raz, som ochutnala aj reštauračnú, bola hlboko v rebríčku zážitkov pod miestnou domácou stravou.