hapiky

Má štěstí nějaké příbuzné?

Nejlepší odpověď
annas

Štěstí se těžko popisuje, ale lépe prožívá. Všechno to, co ovlivňuje štěstí, se dá považovat za spřízněnost, za to, co umožňuje být šťastný.

Člověk může být úspěšný, ale nemusí být šťastný.

Štěstí totiž záleží na moudrosti, která umožňuje poznání štěstí, je to vnitřní stav, souvisí s náladou, , každý sám je přece jeho strůjce. Je motorem života, je to jakési slunce, i když se občas schová do stínu, je to harmonie v duši . .

Jeho zlým příbuzným je vrtkavost, stejně tak, když si člověk žádá mnoho, nestačí mu maličkost. Vždyť štěstí je muška jenom zlatá …. Někdy mu k němu jiný ukradne klíč … trnitá ceste je cesta ke štěstí …

Synonymem štěstí jsou vlaštovky, kam se nastěhují, tam přinesou štěstí.

Další odpovědi
Kepler

Určitě, napadá mě mladší bráška Klika, o něco starší a silnější Zprdeleklika, nebo Krásnávěc, za kterou si ale prachy nekoupíš. Pak ještě bývala Múúúškajenomzlatá, ale ta už zahynula na inflaci.

marci1

Jistě, má. Tátu Opťu (optimismus), mámu Sky (lásku), sestru Raďu (radost), sestru Jenku (spokojenost) a jemu říkají doma Štístko. 🙂

L. da Vinci

Jo, sestra smůla.

ivzez

No jéjej! Dobou náladu, optimismus, …

zjentek

Dvojče Zdraví.

Díky „Bohu“ jsme zdrávi!

dubraro

Tetu Závist.

tobby

Myslím, že má sestry radost a pohodu. Taky lásku.