hapiky

Má štěstěna stále svá dvířka pootevřená, nebo se jen jaksi do nich nemůžeme trefit?

Já je tedy pořád vidím pootevřené, ale jen někdy zapomínám, že to jsou dvířka štěstěny.

Nejlepší odpověď
Kepler

Asi jsou ta dvířka stále pootevřená, ale pokud na ně narazím, zabouchnou se mi před nosem. Mršky jedny zlomyslné. Nebo je Štěstěna stejně slepá, jako Spravedlnost. Vůbec mě neberou na vědomí. ☹

Další odpovědi
Kelt

Dveře ke štěstí jsou stále otevřené, bohužel nám nikdo neukazuje cestu, kudy jít a tak je často mineme. Ale ne vždy a to by nás mělo těšit a inspirovat.

Drap

Kdo si umí štěstí najít, snadno otevře i dveře k němu. Štěstí však nepřichází samo musíme mu i svým přičiněním pomoci.

annas

Štěstěná má stále dvířka pootevřená, ale aby nás přivítala a pustila dovnitř, musíme mít přece štěstí!

Štěstí je přece nedefinovatelné,, záleží na tom, jak je získá. Někdo je chytá za pačesy, jiný honí zlatou mušku, další o něj zakopne, někomu spadné do klína,. Někdy místo štěstí, ale dotyčný chytné smůlu.

Ale není to naopakl?

"Kdykoli nás postihne neštěstí, nechává štěstěna potevřená dvířka pro lepší časy.“ — Miguel de Cervantes

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/10163-publius-ovidius-naso-stestena-je-stala-jen-ve-sve-vrtkavosti/