Boy 13

Má smysl znovu číst knihu?

Jelikož jsou dny svátků, tak jsem doma našel knihu, kterou jsem četl před rokem a půl, a proto se ptám, zda-li má cenu číst knihu, kterou už jsem jednou četl znovu, nebo je to ztráta času? Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
Kepler

To záleží na tom, jak moc tě ta kniha upoutala. Byly knihy, které jsem nedočetl ani do desáté stránky a některé jsem četl několikrát. Rozhodující je, jak moc si z té knihy pamatuješ. Po deseti letech se dá číst znova každá dobrá.

Další odpovědi
ivzez

Dobrou knihu ano, u špatné je ztrátou času přečíst i jen titul.

led

Od tej doby sa mohol zmeniť pohľad na život, na svet a zrazu,
vtedy nudné v knihe sa dnes javí čarovné…
Za pokus to stojí, čo keď v knihe je skrytý poklad? Ak knihu neotvoríš, pravdu nezistíš.

PS.
Čo je to dobrá kniha? Je to kniha, ktorá sa páči mne, bez ohľadu na ázor kritikov a pritakávačov, aj keď je nemoderná? Alebo pri hodnotení musím klásť dôraz na vizuálny zjav, názor odborníkov a „odborníkov“ len preto, že sa o danom titule píše.
Pre mňa osobne, je dobrá kniha tá, ktorá dá veľa:
uvoľní myseľ, dokážem pri nej prežiť iný (opisovaný) život, poučí ma svojimi myšlienkami, dokážem s autorom virtuálne polemizovať (veľakrát pri myšlienke: dostať tak autora do rúk…), pochopiť autorov zámer, jednoducho dobrá kniha je tá, ktorú prečítam od začiatku do konca… a viackrát! A názor ostatných na tú knihu? Je to váš názor, nie môj. Prečítajte si ju a zamyslite sa: čo chcel básnik povedať…

aliendrone

Teda… našel jsem pytlík cukrátek, který jsem o víkendu ztratil, ale teď nevím, jestli je mám ocucat. Mám nebo nemám na cukrátka chuť, poraďte mi prosím, jsem úplně ZOUFALÝ, prosím, PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍM HELP ME!!!!

Emefej

Dobrou ano.

led

aliendrone, vidím to ťažké rozpoloženie v 3D, Dolby kvalite: odpovedať na otázku, či vysmiať sa z nej.
Boy 13 aj keď sa smeje kdesi v kútiku mysle aspoň sa opýta otázku, ktorí mnohí ani nepoznajú: má cenu číst knihu?

Ale vy ste použili bežný trik…
„ak nemám čo povedať, aspoň sa zviditeľním, on už niekto kliknutím zhodnotí moje úsilie.“

aliendrone

Drahá led, jsem zcela konsternován, kterak snadno, doslova hladce jako po másle jste odhalila můj pečlivě utajovaný trolling a především moji zcela neukojitelnou touhu po zviditelnění a bodovém zhodnocení, za které si plánuji pořídit již zítra na e-bay další Mercedes. Musím zkrátka smeknout před vaší schopností odhalit… eh, tohle nás není hodno.

Takže > znovu jsem přečetl a vyhodnotil dotaz (PEČLIVĚ) a dospěl jsem k závěru, že má odpověď je zcela adekvátní dotazu. Tudíž na ní trvám. Jestli jsem vás tím nějak pohoršil, je mi to líto, ale stanovisko nezměním. Přeji pěkný den.