Ndza69

Má prezident moc udělat novelu autorského zákona, která je v rozporu se zákonem vydaným kongresem?

Pokud by prezident USA chtěl udělat novelu autorského zákona, ale takový zákon je v rozporu se zákonem vydaným kongresem, může přesto prezident USA takový zákon/nařízení vydat, přestože je to v rozporu s původním zněním zákona?

Odpovědi
Edison

Pokud existuje zákon, který vydal kongres, nemyslím, že prezident ho může změnit. To by bylo proti logice.

Ndza69.

Nemyslím přímo změnu ale mám to na mysli tak že kongres například před 5 lety udělala zákon o autorském právu, a prezident by chtěl udělat nový zákon o autorském právu tam jeslti může?

Edison

Musel by ho předložit kongresu.

Edison

nejsem odborník na US právo, ale myslím, že bez kongresu může měnit jen svoje dekrety.