Rokio

Má povinnost platit alimenty vězeň, který je otcem dítěte vražedkyně?

Zde je odkaz na článek: https://www.id­nes.cz/hradec-kralove/zpravy/ja­nakova-vrazda-dna-dite-tehotenstvi-porod-znasilneni-vysetrovani-gibs-kralovehradecky-lazne-belohra.A190918_130­607_hradec-zpravy_tuu
zdroj: idnes.cz

V článku se to nepíše. Myslíte si, že daný vězeň, je povinnen platit alimenty? Vždyť ta vražedkyně se bude o to dítě starat, takže potřebuje každou korunu. Pokud otec o to miminko nebude pečovat a nebude ve společné domácnosti s vražedkyní, tak by měl sypat.

A bylo by vhodné podle vás uspořádat sbírku na dítě té vražedkyně? To děcko za nic nemůže. Pokud bych věděl, kam přispět, aby se peníze dostaly k matce toho dítěte, tak bych jí rád přispěl, aby mělo kvalitní péči.

Nejlepší odpověď
annas

Obecně platí:

"Pokud otec nastoupí do výkonu trestu odnětí svobody, bude do značné míry záležet na tom, zda mu bude umožněno pracovat. Je-li mu umožněn výkon výdělečné činnosti, vyhláška Ministerstva spravedlnosti č. 10/2000 Sb. , ve znění pozdějších předpisů, stanoví, kolik lze z jeho výdělku použít na úhradu výživného.

Srážky z výživného se pak provádí na základě rozhodnutí soudu, jímž byl nařízen výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy (odměny odsouzeného). Tímto způsobem je hrazena jak částka výživného splatná po dobu výkonu trestu, tak dlužné výživné. Jestliže otec ale nebude mít výdělečné ani majetkové možnosti k hrazení výživného – buď proto, že bude práce neschopen, nebo proto, že mu správou věznice nebude žádná práce přidělována, nelze mu za tuto dobu ukládat placení výživného.

Pokud by otec nemohl svou vyživovací povinnost plnit z objektivních důvodů (což by mohl být případ výkonu trestu bez výdělečné činnosti), může vyživovací povinnost přejít z rodičů dítěte na prarodiče." atd.

https://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/rodin­ne-pravo/vyzivne-alimenty-vyzivovana-osoba/23723-otec-ve-vezeni-kdo-plati-vyzivne-alimenty-prarodice.html

Další odpovědi
ivzez

Na výživné od rodičů má právo každé dítě
(ty peníze nepatří matce dítěte, ale dítěti).

Pokud by otec nemohl výživné platit, protože by neměl
práci, mohla by vyživovací povinnost přejít na všechny prarodiče
(rodiče otce i matky dítěte).

zjentek

Bude to znít přinejmenším podivně, ale… I tato madam potřebuje peníze!

Edison

Vězení nezbavuje vyživovacích a jiných povinností.

Kazatel

Takové zrůdy by neměly mít děti, natož běhat po svobodě. Bohužel zákonodárce s něčím tak absurdním nepočítal. Utnout se to mělo hned v zárodku, může být ráda, že je naše společnost vůbec tak humání a bude ji v kriminále vyživovat, místo aby se houpala na šibenici.

Mc Merkurion

… každej otec je povinen platit, nevím, proč bychom měli uspořádat sbírku na nějakou vražedkyni, co se to snažila hodit na kdekoho, kdo byl po ruce …
… naprosto souhlasím s Kazatelem, což je asi jediný, co z jeho odpovědi zde zbyde …