Avatar uživatele
Mexxyn

Má někdo tip na dobré české sladší červené víno ?

Sama preferuji víno bílé a teď když potřebuji vybrat červené, jsem v koncích. Chtěla bych, aby bylo víno sladší a opravdu dobré. A hlavně aby odrůda a víno samotné pocházelo z Čech.
Doplňuji:
Doplňuji - špatně jsem se vyjádřila, víno samozřejmě může být z Moravy. Šlo mi o to, aby bylo z České republiky, za překlep se omlouvám. Jinak já sladší víno sama ráda nemám, ale kamarád, pro kterého víno kupuji ano. Díky za rady :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, suaeda před 2505 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

A nemůže být z Moravy?
;-)
Takto obecně doporučuju Merlot a s ´přívlastkem´ - pozdní sběr, kabinet, barrigue...
Doplňuji:
..."překlep"... - to nic, já jen, že zčásti souhlasím s tím, co píše suaeda - na Moravě, v některých oblastech, dobré (plné a ´sladké´) ´přírodní´ červené vypěstovat v ´dobrých´ letech lze, v Čechách opravdu ne (resp. neznám výjimku).
Portské není ´přírodní´ víno, jde o směs vína a pálenky - na druhou stranu je hodně sladké, chuťově téměř postrádá kyselinku i tříslo - takže by kamarádovi také mohlo chutnat.
;-)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ratava

Jestli chcete dobré a kvalitní sladší víno, tak si kupte ledové, slámové. V dobré vinotéce vám s výběrem určitě poradí. Naši vinaři se s těmito víny řadí mezi špičku. Akorát si trochu připlatíte.
Sladká vína jsou jinak opravdu přislazována a najít vyloženě dobré a kvalitní znamená hledat a ochutnávat. Jestli kamarádovi vadí ve vínu ona trpká chuť, kvůli které preferuje sladká vína, můžete risknout i suché, ale s co nejmenším obsahem tříslovin a kyselinky. Opět by vám měli být schopni poradit ve vinotéce.
Z odrůd by to mohl být třeba Merlot, nebo Rulandské šedé, ale opravdu záleží na tom, jak si s tou kterou odrůdou vinař "pohraje"... Obě tyto odrůdy totiž můžete sehnat jako příjemné víno, i jako naprostý paskvil...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

|Červená vína sladká z Moravy moc nedoporučuji. Bílá vína z některých tamějších sklepů jsou prvotřídní.Vůbec ve střední Evropě není tolik slunce, takže vína nemají tolik cukru a dohání se to. Mimo jiné se i přibarvují jiným ovocem.
Dobrá červená vína mají např. Španělé. Sladká a celkem dost alkoholické. Také mne napadá Portské. Sehnal jsem letos lahve za cca za 130 Kč, což není nej. Je ale docela dobré a ač je většinou zašpuntované tak se rychle "vypařuje".

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Sladší? éééééééééééééééééééé, jak to můžeš pít?! :-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

kup si to opravdu kvalitní a přislaď si jej dle chuti ..známej pije víno jen s kolou a to ty nejluxusnější modely- prej by bambus z běžně dostupného vína nepozřel, tak nevím :o

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření