zvonisek

Které víno je nejzdravější: červené, růžové, či bílé, suché, nebo polosuché?

Červené, nebo bílé, či růžové?
suché, nebo polosuché?
sladké, či ne sladkého?
slámovka, nebo ledové víno?

Odpovědi
quentos

Nelze obecně říci. Každé je na něco.
Červené je dobré na červené krvinky.
A o bílém mi říkala přímo paní doktorka, že je v podstatě prospěšné už jen tím, že se jedná o šťávu z ovoce s rozumným množstvím alkoholu.
Růžové pak má obě tyto výhody.
Sladkost/suchost je dána obsahem cukru – takže zase jak pro koho. Podle toho, kdo ten cukr potřebuje (okamžitá energie)…

dubraro

Červené víno obsahuje více potenciálně zdravotně účinných látek. Rozdíly mezi suchým / polosuchým / sladkým jsou pouze v množství zbytkového (nezkvašeného) cukru. Protože cukru máme obvykle v potravě více než je zdrávo, je lépe volit víno suché.

Rokio

Nejlepší je podle mě polosladké.

Drap

Údajně kvalitní červené, ostatní věci podle chuti a výběru.

Mar1998

Vypadá to, že červené má spostu pozitivních účinků pro zdraví!

  1. Je prospěšné pro srdce a cévy.
  2. Má protizánětlivé a antioxidační efekty.
  3. Chrání mozek!
  4. Zesiluje střevní bariéru a snižuje střevní zánětlivost.
  5. Má prebiotický i probiotický efekt.

https://www.in­stagram.com/p/CLUg3­y7rK6O/
https://www.in­stagram.com/p/CLcPf­fELZ1x/