Avatar uživatele
Matiselis

Má kopřivový čaj kalorie?

Byl jsem si jistý, že znám odpoveď (nemá), ale pak jsem našel tohle

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? EKSOT123 před 369 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Jiří Babka

Ja odhadovat že jich má zanedbatelné množství. Openai mi předložilo stejný výsledek:
Kopřiva obsahuje velmi málo kalorií. 100 gramů čerstvých kopřiv obsahuje pouze asi 43 kcal. Jedna šálek ze sušených sušených kopřiv (asi 2 gramy) obsahuje pouze asi 2–3 kalorie.

Zdroj: Openai com

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Horká voda má také kalorie. Čím blíž k bodu varu, tím víc.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Určitě je má kopřivový špenát, a to hodně. (Pokud neznáš – mladičké kopřivy povaříš, sleješ většinu vody, pomeleš nebo rozštucháš, přidáš cibulovo-moučnou jíšku, vejce, česnek, příp. nějaké koření. Pokud ti to mezitím zchladlo, tak ještě přihřeješ, aby se vajíčka uvařila. S bramborovým knedlíkem příp. masem je to jarní mňamka.)
Kdysi jsem četl knížku o bylinách a byla tam vždy i jejich výživová hodnota jako píce na krmení. Zaujaly mě právě kopřivy, které patří mezi energeticky nejvydatnější pícniny. Však se také řezaly mladým kuřátkům a zvířatům vůbec.
Do jaké míry se energeticky bohaté látky vyluhují z bylin do čaje netuším, asi jen z menší části.

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Ametyst – trefa! 😉

Avatar uživatele
EKSOT123

To mě nenapadlo taková dieta, musím vyzkoušet konzumovat vše studené.

Avatar uživatele
Ametyst

EKSOT123: To zase žaludek má být hýčkaný aspoň jedním teplým jídlem denně. 🙂 I kdyby to měla být zeleninová polévka.

Nový příspěvek