Agneta

Kolik kalorií má mít kočka denně?

…aby nebyla tlustá?

Dopl.: Já se neptám na kiloJoudu nebo hektoPavla, ale chtěla bych jen vědět, kolik kalorií má mít:DDD

Nejlepší odpověď
briketka10

Hloupost to nebude :))
Tady v tomto článku píšou to stejný
POTŘEBA ENERGIE

neaktivní kočka = 50 kcal/kg ž.hm. (živé hmotnosti)= 209 kJ/kg ž.hm.
středně aktivní kočka = 60 kcal/kg ž.hm = 251 kJ/kg ž.hm
velmi aktivní kočka = 70 kcal/kg ž.hm = 293 kJ/kg ž.hm

zdroj : http://kocky.vy­robce.cz/vyzi­va.html

Další odpovědi
Lamalam

Dospělá kočka potřebuje na den asi 209 – 335 kJ na kilogram tělesné hmotnosti.

Zdroj: http://www.be­nemastr.cz/brou­mov/clanky/28-vyziva-kocek

anonym

Dvě, tři dobře mířené a má po obezitě.

Drap

Přiměřeně vzhledem ke své velikosti a množství aktivity.

Mc Merkurion

kalorie se dnes již nepoužívá,zde máš tabulku pro převod: http://www.jed­notky.cz/prace-energie/kalorie/

briketka10

Ad barbakan

Taky Ti dám tři dobře mířený, jestli to myslíš
vážně zrovna k sousedům co nesnášej kočky někdo
vyhodil maličké na zahradu bílé koťátko a myslím,
že jich bude víc, není tak malé, lidi jsou hyeny tady
je to pravidlem, můj kocourek se tak taky ke mě dostal
měl moc velké štěstí 😁

Agneta

„Dospělá kočka potřebuje na den asi 50 – 80 kcal (209 – 335 kJ) metabolizovatelné energie na kilogram tělesné hmotnosti.Koťata potřebujív období raného růstu 3× více energie, březí kočky 1,25× a kojící kočky 3 – 4× více.“
Děkuji Lamalam, ale to je nějaká hloupost né? Protože 50 – 80kcal = 500 – 800 kalorií(a to prý ještě na kilo váhy), a člověk potřebuje denně 2000 – 3000:DDD

Lamalam

Pouze jsem tupě opisovala ze zdroje. Pokud si myslíš, že lidský a kočičí metabolismus je stejný, obrať se z důvěrou na autorku textu ve zdroji.

Agneta

:DDD

Lamalam

Nějak divně přepočítáváš. 50 kcal není 500 kalorií.