Avatar uživatele
Zlatý

Vysvětlíte mi někdo pojem "prázdné kalorie"?

Připadá mi to jako logický protimluv. O některých jídlech různí laici tvrdí, že jsou nezdravá, protože obsahují "prázdné kalorie". Přitom jejich kalorický (energetický) obsah je značný. Podle mně jsou kalorie vždy kalorie a nemůžou být prázdné.

https://pixabay.com/…

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

"Prázdné kalorie jsou součástí potravin s vysokou energetickou hodnotou, ale s malou výživnou hodnotou.

Typickým příkladem jsou zpracovány sacharidy, některé tuky a alkohol. Tyto potraviny mají stejný obsah energie jako každá jiná kalorie, ale chybí jim mnoho důležitých živin, jako jsou vitamíny, minerály, antioxidanty, "

https://www.rehabilitace.info/…

Takže se najíte, zasytíte se, ale tělo jistým způsobem strádá. Třeba cukry, alkohol se promění v tuky atd. Ale tloustnete, můžete i jinak onemocnět.

Řekla bych, že jídla , tedy kalorií máte dostatek, najíte se, ale potřebujete tdoplnit to , co v prázdných kaloriích není, např. některé vitamíny, alkohol i cukr i velké množství kávy ničí Mg, Fe, atd., stejně vitamíny.

Pokud je nedodáte, často je tělo už nemůže vstřebat, pokud jsou uměle dodané, - postižená játra, ledviny, cukrovka atd a vznikají zdravotní problémy.

Někde jsem psala, že u mě to bylo naopak. Potřebovala jsem zhubnout, jedla jsem kokteily, které byly plné minerálů a vitamínů, jenže tělo si zvyklo na jejich bezpracné získávání, měla jsem problém s přírodní stravou, když jem s kokteily skončila. Byla to moje blbost, ale nikomu bych to nepřála, co jsem zažívala atd.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Prázdné kalorie jsou ty, které organismu dodají jenom kalorie.
Nemají žádnou jinou výživovou hodnotu, neobsahují vitamíny,
vlákniny, stopové prvky, …

Často o prázdných kaloriích mluví v souvislosti
s cukrem (sladkostmi) – sacharidy a s některými tuky.

To je podle mne chyba, protože se zapomíná na to,
že mozek a nervy potřebují ke správné funkci sacharidy.

Podle mne se to nemá přehánět v žádném směru.
Není správné sacharidy démonizovat, ale není správné
ani situaci zlehčovat.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

annas: tedy potraviny bez obsahu minerálů, vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek? Stejně mi ale ten název připadá poněkud nešťastný. :-( Kalorií se to vůbec netýká.

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Samozřejmě u každého je to jinak. Někomu nevadí, když jí celý život třeba špek a zapíjí alkoholem. Pivo něco v sobě má, ale alkohol účinek oslabuje.

Já stále musím brát Fe, i když ne již každodenně, ale kupuji si tzv. tkáňové minerály, není možné se jimi předávkovat a jsou takové, jaké máme v těle.

Je pravda, že lékařka stanovila u mě chybnou diagnózu, ona mně dokonce kokteily nabídla ... proto jsem pak přešla na alternativní medicínu.

Poznala jsem sama na sobě, jak to v našem těle funguje. Proppjenost orgánů, dokonce zubů, i když se to zdá neuvřitelné ... Ale nikoho nepřesvědčuji ...

Ale stále mně to hodně peněz ... za svou blbost, nakonec i neznalost lékařky, jsem opravdu zaplatila.

Takže u těch prázdnuch kalorií je to naopak, nic ze strany nedostanete. Jenže brát umělé minerály či vitamíny ... ničí ledviny, játra, slinivku atd.

Opakuji, neprsvědčuji, jsou to mé vlastní zkušenosti.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2343
Zlatý mosoj 1661
Zlatý marci1 1634
Zlatý annas 1606
Zlatý Kepler 1124
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 846
Zlatý briketka10 795
Zlatý quentos 795
Zlatý ivzez 698

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.