jirka F

Má cenu, když mě to baví, pokračovat v záznamech o počasí?

Vedu si takovou kroniku o počasí. A ptám se: Má cenu v tomto pokračovat, až budu po smrti a policie najde na flešce záznamy o počasí a přečte si je, co se vlastně bude dít?

Nejlepší odpověď
Drap

A) ano, určitě pokračovat

Když tě to baví, tak klidně. pokračuj. Policii to asi zajímat nebude, ale pro tvé případné potomky to může mít význam nebo budou mít nějakou zajímavost. Znám jednoho člověka, ten má podobný zápis po nějakém svém prapraprastrýci a ten nám vždy říká, jak bylo před 150 léty. Kolik bylo stupňů, kolik napršelo, nebo zda svítilo sluníčko, jaké byly mraky. Nikomu to nevadí, a když to baví tebe, je rozhodující.

Další odpovědi
Filip84

B) ne

jyřýk🤪, ty vole! Ty zase jedeš! 🤦‍♀️

Proč by to měla najít policie? Až jednoho krásného dne zemřeš, tak pokud umřeš doma, zavolají k Tobě lékaře, a ten, pokud příčina smrti bude známá, vyplní úmrtní list a tím to končí – od tý chvíle jsi umrlec, máš práva umrlce, nemáš lidská a občanská práva.

Policii by lékař volal, pokud by bylo podezření na úmrtí nepřirozené – Tvou vlastní rukou, cizí rukou… Jinak: k čemu?

Pokud by ta policie byla lékařem zavolána a vedle Tebe na dece ležely záznamy o počasí, policie je zajistí jako corpus delicti a po skončení vyšetřování vrátí pozůstalým. A v případě nezájmu zničí.

A obávám se, že o ně zájem nebude. Důvod je ten, že počasí v každém městě měří několik meteorologických stanic a dá se kdykoli online dohledat.

Ale, jako, jestli Tě to baví, tak v tom pokračuj! Proč ne? 🤷‍♀️😃 Jenom nečekej, že to někdo ocení.

zjentek

A) ano, určitě pokračovat

Tohle je od tebe moc pěkné, Jíříku.

Já, už když jsem byl malý chlapeček, jsem VĚDĚL JISTĚ, že NĚCO po sobě musím zakopat do země, pro případ, že nebudu. Nějakou jantru, kterou jsem rád třímal v rukách a mnul mezi prsty. Anebo cokoli jiného, prostě, čemu jsem „dal duši“. Nejlepší na to by byl asi nějaký vynález. Neříct o něm nikomu a zakopat ho. No ale, prostě, nevěděl jsem ještě tak úplně přesně, co by to tak asi mělo být. Co jsem ale UŽ TEHDY věděl úplně přesně, tak, že to „něco“ MUSÍ být zakopáno v sáčku od mléka. Protože ten, jak jsme všichni už tehdy dobře věděli, vydrží v zemi tisíce let! Umíš si představit tu dobu, Jiříku? 😮😵

Pro tento účel jsem si uschoval několik těch obalů, jde o tyto polyetylenové sáčky, běžně od mléka>>> https://www.byz­nysnoviny.cz/2018/06/­06/vladni-uder-mleku-za-kacku-nizke-ceny-potravin-nejsou-zajmu-agromagnatu/

elkon

C) mám jinou odpověď

Jestli je to tvůj koníček, tak pokračuj, ale nikoho dalšího to nejspíš zajímat nebude. Policie s tím nemá nic společného. A pokud by tě někdo zavraždil, tak pak to bude řešit policie, ale pro policii budou důležitější věci k posuzování, než nějaké tvé záznamy o počasí.

cappuccino

C) mám jinou odpověď

Nevim, jestli si zaznamy o pocasi budes nekdy znovu cist? Ty se daji vyhledat i na internetu.
Ale kdyz te to bavi, tak si to pis.
Ja jsem si kdysi psala denicek pri cestach po svete. Bylo moc zajimave, si to po letech precist. Treba ceny letenek, ceny za hotel, ruzne navstevy atrakci, planovanou trasu atd. Clovek si preci jenom detaily nepamatuje vecne.
Nekteri lide si pisi denicek i v beznem zivote.

zjentek

Jiříku a co ještě krom počasí dalšího tě baví, že ty záznamy pak najde policie? Pochlub se!

jirka F

Jízda na kole, zahrádkářství – zahradník sadovnictví a květinářství ale tomu se moc nevěnuji protože nikde nemůžu sehnat práci. dále se občas honím se psem ale už je starší takže s ním jenom tak dovádím.

zjentek

Super, to je pěkné. 👌