orestez

Lze se naučit milovat život?

Nejlepší odpověď
annas

Mám doma Knihu Miluj svůj život od Louise L. Hay z r. 1993 vydanou v Nakladatelství RadostOriginál přeložily Eva Klimentová a Lucie Vidmarová.

Pokud chcete získat rady, jak milovat život, přečtěte si tuto knihu.

Ve věnování v úvodu knihy autorka píše

“Nelchť vám tato kniha dopomůže, ak tomu, abyste v sobě svou skutečnou hodnotu, ryzí lásku a sebedůvěru.”

Několik poznámek, které jsou obecně známé, ale vždy se jimi člověk neřídí.
 –

Důležité je myslet pozitivně, neklást si otázky typu Proč já to nezvládnu, proč mě nikdo nemá rád, proč … atd. Je třeba změnit svůj způsob myšlení, protože si člověk jinak přípouští jen vnější okolnosti, ale zapomíná na vnitřní svět.

Co myslíte, existuje hezké, nebo ošklivé počasí? Záleží na tom, jak se oblečeme, zda si vezmeme deštník, dobrou obuv atd. Zkrátka je to jen počasí, za nic nemůže. Proto na to, co se nám nelíbí, je nutné se dívat jinak. I mince má rub a líc

Rada nepomůže – pokud člověk nezmění své myšlení a trvá na svém.
Svůj vlastní svět přece ovládáme sami, myslíme sami za sebe, tím se utváříme.

Měli bychom si říkat, že našem světě je všechno v pořádku – myslet na to, co je teď, co je důležité v tomto okamžiku, odpoutat se od minulosti, žít jen přítomností.

I zlo nás učí vidět skutečnost jinak a často pomáhá změnit pohled na skutečnost. Jak nás ostatní vidí, je jen a jen jejich pohled …

Nikdo a nic by nám neměli určovat, co máme dělat, pokud jednáme čestně, nemyslím samozřejmě ignorování pravidel atd.

Za svůj život přebíráme svou zodpovědnost, přece ho milujeme, jsme rádi, že žijeme, i když postupně doběhne do cíle …

Není v mém světě všechno v pořádku, když si snažím vybírat jen to, co mně prospívá … ?

Další odpovědi
Edison

„Naučit se“ a „milovat“ nejsou slova, která by šla nějak extra dohromady. Je fuk, jestli osobu, život, práci, koníček… nebo cokoli…

Drap

Ano, lze

Kepler

Myslím, že je to spíše součást osobní povahy, jaký máme k životu přístup. Někdo to má konzumní, zaměřené na pohodlí, jiný je zase spíše dobrodruh a vyhledává zážitky. Naučit se to nedá.

zjentek

Určitě! Normálně to nevyzradím, ale tobě se nemusím stydět to řici: To je tak, když třeba zapšklý člověk je přesvědčen, že miluje život a své zkušenosti nějak předává ostatním (učí jógu, polyká goji a tofu, moralizuje na fórech, …). No a tohto přesvědčení se MUSÍ zbavit!!! Tudy vidím cestu ;p

Roman71

Lze, ale je potřeba mu dát hlubší smysl a nežít jen od výplaty k výplatě.

Edison

Annas, a myslíš, že tento přístup pak jedince nesemele v hrudku ničeho, která jen slepě přijímá své okolí a zcela a s úsměvem se mu podřizuje? V tom tam pak vidím jisté rozpory. Ač souhlasím s takovým „být rád i za málo“, tak zase s tím, že v našem světě je všechno v pořádku tak docela nesouhlasím, nemělo by to znamenat „být rád za cokoli“. To prostě není totéž. Já nevím, no…

annas

Edison,

nesouhlasíte se mnou, ale s názory autorky. Je všechno v MĚM světě pořádku – je napsané s otazníkem. Nejde o svět jiných, ale o vnitřního svět každého člověka.

Pokud věříte v duchovno, nemyslím Boha, v alternativní medicínu, vidíte to jinak. Ale omlouvám se, z osobních důvodů se nevyjadřuji víc.

Hledat jen to pozitivní není snadné, ale hodně to pomáhá. Leccos nemůžeme změnit, jsme nemocni, takže vše v pořádku v tom smyslu, že věříme, se uzdravíme, že bude líp. Když nám někdo ublížil, nezná pravdu, ale mám jen tu svou, těžko to změníme, mu se všechno vrátí, takže věřím v karmu.

Všechno se odehrává v naší mysli, proto nemoci jsou psychosomatického původu.

Vládne lhostejnost, falešná solidarita, na netu víc než v reálu, stádnost – kdo má jiný názor, je špatný atd.

Vložila jsem na toto téma několik otázek …

“Jednou je hůř, jednou je líp, jednou jsi nic, jednou jsi král, zbývá jen jediné, vydat se dál … již jsem několikrát citovala slova J. Korna.

prozaik

Psáno jest, že příde doba, kdy „živí budou závidět mrtvým“.

Život není zlo. Zlem je hřích. Přemýšlejte nad tím.