Avatar uživatele
kapka

Letadlem do Anglie na pas nebo na občanku?

Máte někdo čerstvou osobní zkušenost? V podmínkách, které uvádí letecká společnost jsem vyčetla, že je nutný pas. Občanka je možná jen v nějakých úplně výjimečných případech a musí být nějaké další potvrzení. Ale nejde mi do hlavy, že busem by stačila. A ve staré odpovědi tady se píše, že občanka stačí i do letadla. Dřív se tedy na občanku letět dalo a dnes už ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10 před 3589 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Letadlem do Anglie lze cestovat a pasem nebo občanským průkazem. Nedoporučuje se pouze mít OP s ustřiženým rohem.
http://www.ra­dynacestu.cz/ma­gazin/rady-na-cestu-do-anglie/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kesim

Já jsem v květnu letěl jen s občankou a bez problému.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
badisko

V klidu na obcanku …ale mej na pameti ze nestesti nechodi po horach ..ale po lidec …takze pokud mas oba doklady vem si je oba …neni dobre mit jen jeden doklad ..!!
Takze si je vem oba obcanku+pas ..ale kazdy si dej nekam jinam ..nemej je pohromade …ikdyz je clovek obezretny jak chce.. vzdy je moznost straty ci odcizeni ..atak mas alespon jeden vzdy u debe …
Pak behat po ambasadach a vyrizovat nahradni doklad kvyli odletu to eni zadny med …zabere to dost casu a financi ..
Uz mi to jednou pomohlo a tak to delam takto … pokud letim na dovolenou ..tak vyuzivam zchranky na letistich a na nardazich tam si vzdy jeden ..doklad uzchuvam …a pajdam jen z jednim dokladen …pred odletem si ho vyzvednu …:D

Doplňuji:
ztraty…:D

Upravil/a: badisko

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
LysoňXXX

Ahoj, v rámci EU Ti stačí OP. Já teď letěl s OP do Karibiku na ostrov Guadeloupe (patří pod Francii) .. Žádný strachy :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

OP alebo pas.

jedno i druhé nepoškodené, platné.

:-Q

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek