eKadli

Ztráta občanky – cesta do zahraničí

Dobrý den, stala se mě nepříjmená věc a to ztráta občanky (pas nevlastním) a zanedlouho mám odjet do zahraničí konkrétně Rakousko. Je možné nějakým způsobem získat nějaký doklad, abych mohl tuto cestu uskutečnit? Děkuji …

Nejlepší odpověď
Fyzik

při vyřizování nového OP dostanete potvrzení, co MÁ sloužit jako náhrada, ale že tam není foto, ani balík jsem si s tím nevyzvedl. Jsou určitě možnosti, jak OP za příplatek vyřídit přednostně, ale to nechám prostor jiným.

Další odpovědi
hanulka11

s potvrzením vyjet nikam nemůžeš, zažádej si o vydání OP

Michal Kole

Bohužel asi ne.

Zeptal bych se na místním úřadě s rozšířenou působností, dle místa trvalého bydliště.

Osobně považuji doklady za přežitek, protože legislativa je značně zastaralá a technicky by nebyl problém, aby policista měl tablet a tam si Vaší občanku vyjel po sdělení Vašeho jména. Vyjela by mu i Vaše fotka takže by viděl, že jste před ním vy.

A umožnilo by to rychlejší změnu podoby, protože by se fotka jen nahrála do systému a nemusel by se kvůli tomu tisknout nový doklad.