CarJa

Stačí při cestě do Řecka a Ruské federace jen pas? Ztratila jsem totiž občanský průkaz a není časově možné vyřídit nový.

Včera jsem ztratila OP a za 3 dny odlítám do Řecka, pak se vracím a jedu hned do Ruska. Chtěla jsme se zeptat jestli mi bude stačit jen pas při cestování a nebude problém, že nebudu mít občanku.. Není kdy si vyřídit náhradní. Moc děkuji za odpověd

Původní neotázka
Ztráta občanky před cestováním do Ruské Federace

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, stačí. Do Ruska potom asi ještě vízum.

Další odpovědi
Arne1

Samozřejmě, do těchto států to nevadí. Do Ruska jinak než s pasem ani nemůžeš (předpokládám, že v něm už máš ruské vízum).
Jediný stát, kde může být s pasem problém je Kosovo, konkrétně hranice mezi Kosovem a Srbskem.

JájsemRaibek

Nevím jak to platí dnes, ale kdysi jsi dokonce nesměla mít sebou občanku. Dokladem byl pouze pas.
Při cestování má pas „větší váhu“ než občanka. Horší by to bylo, pokud bys ztratila pas. Na občanku totiž můžeš vycestovat jen do některých zemí, zejména EU.

janbratan

Myslím si že potřebujete vízum i na ty tři dny, zkuste si počíst zde http://rusko-viza.cz/

nikol98

Dobrý den. Jak to máte s vízem? Máte někdo zkušenost s něčím jako je toto https://www.rusko-viza.cz
Jestli mi to stačí takhle?

Arne1

Kam do Ruska to potřebuješ ? Protože Kaliningradská oblast a Leningradská oblast (Petrohrad) jsou eVizové zony s velmi jednoduchým vyřízením a dokonce zdarma.