zjentek

Který ze scénářů níže se vám jeví nejpřijatelnější pro následný život na Zemi?

Po dlouhé době obnovená, stále aktuální otázka.

Nejlepší odpověď
annas

Kovídek odejde, ale země se už nikdy neuzdraví.

Rozmýšlela jsem se, kterou odpověď vybrat. Položila jsem myš a možnost se vyznačila.

Přiznávám, že bych si přála, aby vše bylo jako před covidem, nebo ještě lépe.

Nejsem vševěd Nedovedu odhadnout, zda covid zlepší, nebo zhorší situaci na zemi
Ale určitě změní způsob života, u citlivějších jedinců bud dlouho trvat obava z návratu zákeřného viru.

Je to zlý skrytý nepřítel, nevíme, kde se schovává, zda znova zaútočí, nebo zůstane v klidu.

Je pravda, že předchozích epidemiích se situace uklidnila, protože lidstvo přežilo Záleží také na lécích či přírodních prostředcích, zda bude platí, lékař léčí, příroda uzdravuje.

Možná se objeví technologie, které budou lidé ovládat hlasem či gesty. Obava z možnosti nákazy asi zůstane

Možná se rozšíří systém vzdělávání na dálku, prostřednictvím monitorů

Možná lékaři v některých případech budou l léčit virtuálně.

Rozšíří se nákupy on-line atd.

Další odpovědi
Kepler

tak tohle neberu, chci vše jinak!

To je těžké, ale pokud tady bude člověk, Země se nikdy neuzdraví. Na druhé straně ale nechci, aby člověk zmizel. Takže nějaký kompromis?

da ny

tak tohle neberu, chci vše jinak!

Kovídek odejde, možná se vrátí…
Přijdou jiné pohromy či nemoci

Země i její země se jednou opět uzdraví.

Do té doby bude lidstvo těžce zkoušeno.
Jeho počty se budou snižovat.
Po té, co si „hrstka statečných“ a „přeživších“ v budoucnu zase, na nějaký
čas uvědomí (bude muset), co je důležité. Budou v některých oborech „začínat od píky“. :D
Jako zdroj elektrické energie zdarma, snad účinně využijí vynález N. Tesly. 😉

ivzez

Kovídek odejde, ale země se už nikdy neuzdraví.

Kovídek NEodejde a Země se neuzdraví, dokud na ní budou žít lidi.

K anketě:
Ani jedna možnost se mi nejeví jako přijatelná, ale vypsat, jak bych si to představovala,
by mi zabralo moc času a stejně bych nejspíš na něco zapomněla.

Vybrala (a upravila) jsem tedy možnost, která se mi 24. IX. září 2020 jeví nejpravděpodbnější.