Rokio

Který je nejvíce nemorální způsob, jak nakládat s dávkami od státu podle vašeho názoru?

Buďte prosím konkrétní.

Nejlepší odpověď
hapiky

Hrací automaty!!!!

Další odpovědi
ivzez

Podle mne je nesmysl se ptát, jaký způsob
utrácení je „nejvíce nemorální“.

Já jako nemorální vnímám zneužívání státu (tedy spoluobčanů)
čímkoliv, co člověk nezbytně nepotřebuje.

Státní sociální podpora i pomoc v hmotné nouzi jsou určeny
k přežití → k zaplacení nákladů na bydlení, stravování a léky
či lékařskou péči nehrazenou zdravotní pojišťovnou.

Cokoliv jiného např. lístky do divadla, investování apod. vnímám
jako zneužívání systému sociální pomoci

Drap

Nejvíce nemorální považuji vyměnit dávky za sex, drogy a alkohol.

autacek

Konkrétně to, za co utratíš své peníze, je jen tvůj problém. Stát by měl ale zajistit, aby těm, co mají na utrácení za věci zbytné, z našeho společného nic nedal.

Mc Merkurion

… jak již napsala ivzez, dávky jsou na „přežítí“, ne na to, aby si člověk užíval, byť jen návštěvou divadla, je to totiž velmi nesobecké vůči ostatním,jež pilně pracují, aby těmto mohli zajistit alespoň žití … neexistuje nejvíc nemorální …

miroslav.bk

Tezko vybrat nejake konkretni zpusoby, nemoralni je podle me KAZDY zpusob vyuziti krome toho, pro ktery jsou davky vyplaceny..