Kelt

Který emocionální stav je nejsnadnější vyvolat?

Jak bylo zjištěno Pavlovovým testem, tak na základě určitého stimulu, se dostaví reakce. Pes cítí maso, slyší zvonek a pod a slintá. Pokud se daná věc několikrát nacvičí, natrénuje, je reakce okamžitá. Jaka je to u člověka? Kterou emoci je nejsnadnější vyvolat? Když je hlad, tak stačí třeba vůně a člověk chce jíst, stejně je to se sexem, a někdy nějaké slovo dokáže vytočit toho druhého. Četl jsem, že když se člověk dostane do extrému, do krize, do stavu ohrožení života, tak dokáže divy. Jakou emoci lze spustit s nejmenší námahou, energií, pokud to můžeme takto definovat? Děkuji.

Nejlepší odpověď
aliendrone

No tak si především ujasni rozdíl mezi termíny REFLEX a EMOCE, když už do toho taháš I.P.Pavlova. ;)

Jinak si myslím, že je to ryze individuální (to vyvolávání emocí u lidí). :)

Další odpovědi
Kepler

Já bych řekl, že je to strach. Lze vyvolat velice snadno a je to vlastně sebezáchovný reflex. Vyplaví se spousta edrenalinu a člověk je schopný mimořádných výkonů. Voják, který jde do boje a tvrdí, že nemá strach je buď lhář, nebo idiot.

Gus_Fring

Je to jen můj názor, ale řekl bych, že to bude nespokojenost či neštěstí. Všechno může být lepší a tak bych řekl, že člověk bude často sklamaný a nespokojený.
A jen k tomu Pavlovovi, slintání kvůli zvonku není reakce, ale reakce na reakci.

zjentek

Obavy, úzkost.

Pepa25

Hněv. Zjistit si, co člověka vytočí a pak už to jede samo.

zjentek

Někdy stačí JEDINÝ páv (prd, prásk) z cigarety a už je to tady- obavy a úzkost. );