Rokio

Které jsou největší nevýhody práce manažera?

Manažeři mají obvykle vysokou mzdu a pod sebou řadu lidí. Také můžou dávat pokyny.

Které jsou ale nevýhody manažera, které patří mezi ty podstatné?

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze zevšeobecňovat. Manažerem je dnes nazýván kde kdo. V každém povolání mohou být jisté nevýhody. Někomu nevyhovuje to, jinému ono. Pokud by byla pro mne v kterémkoli zaměstnání podstatné nevýhody, tak bych tu práci nedělal.

Další odpovědi
led

Skutočný manager nemá pevnú pracovnú dobu.
Rokio, váš pohľad na prácu managera je pohľadom bez zvuku cez sieťované sklo. Vidíte len nezreteľný obraz, nie však to, čo robí managera managerom.

aliendrone

Není manažer jako manažer viz Drap. Taková „sanitary manager[ka]“ (vrchní/šéf hajzlbába) není to samé, jako např. CEO Toyoty, to jistě chápeš. U špičkového/vrcho­lového manažera nejde ani tak o prac. dobu (která je v podstatě nepřetržitá) či množství práce, ale především o stres v důsledku tíhy zodpovědnosti.

Zjednodušeně – když něco hodně pomrví oberhajzlbába, tak to může být potíž [i DOST nepříjemná ;) ], když něco hodně pomrví CEO velké firmy, může to znamenat i krach celého podniku, mraky lidí bez práce (přičemž mnozí platí hypotéky, dětem školy atd.), o masivních finančních ztrátách nemluvě (a prachy jsou vždy až na prvním místě, jestli to nevíš)! ;) :)

ivzez

Manažeři obvykle nemají vysokou mzdu a mít pod sebou řadu lidí,
kterým je nutné dávat pokyny, může být (a často je) nevýdou.

Dochy

„Vždycky chtěl být managerem, ale neměl rád lidi“ 😉
Obecně výhodou i nevýhodou je nutnost aktivní práce s lidmi, nevýhodou zodpovědnost za svá rozhodnutí, své podřízené a často i za okolnosti které jsou zcela mimo jeho vliv 😉
Podle konkrétní práce může být problémem třeba to že po „padla“ nemůže hodit práci za hlavu…

Mc Merkurion

… jestliže použiješ český vyraz pro tuto funkci, okamžitě budeš mít odpověď …

Jana5678

Koukám, že jste si vybral ze slova manažer jen to nejlepší. Bohužel manažer na vysokém postu má také velkou zodpovědnost za celý tým. Pokud nastane nějaký problém je první, kdo musí hledat řešení. Můj přítel je manažer a nedávno musel řešit, jak dosáhnout restrukturalizace firmy. Naštěstí se to podařilo a firma opět zvýšila své příjmy.