Ametyst

Jaké jsou nevýhody práce z domova?

Někdo to chce nazývat “home office”, jak je libo.

Nejlepší odpověď
seraphico

Řekl bych, že nevýhodou je ten domov samotný. Domov máme spojený s čímkoliv jiným, jen ne s prací pro svého zaměstnavatele. Tudíž pracovní morálka nebude taková, jako na pracovišti. Je mnohem vyšší riziko, že se nebudeme soustředit na práci (děti, manžel/ka, zvířata) a nic nás nebude nutit tyto ruchové zdroje potlačit. Můžeme si dělat přestávky kdykoliv chceme a ve finále zjistíme, že častěji uklízíme (kouříme, telefonujeme, vaříme, surfujeme na internetu), než pracujeme.

Ono je to ale u každého jiné. Někdo žije sám, tudíž nebude tak často rušen. Někdo se zase dokáže stoprocentně koncentrovat na práci, ať se nachází kdekoliv a prokrastinace mu nic neříká.

Další odpovědi
Drap

Pro někoho jsou jen samá pozitia, některým to nevyhovuje. Chybí jim klid na púráci, hlavně pokud nejsou v domácnosti samotní. Hlavní nevýhodou je pro některé přinutit se hned z rána začít pracovat a přinutit se dodělat potřebný kus práce.. Do ma si člověk může pustit televizi, chvíli zahrát hru, jít si nakoupit, na procházku, uvařit, kdykoli si udělat něaé občerstvení a podobně. Potom se stává, že práci kterou by měli hotovou již v poledne nemohou do večera stihnout. Některým chybí sociální ontakt. Mslím, že obecně nelze jmenovat výhody či nevýhody. Někomu to plně vyhovuje, jinému ne. Pravdou je že na každém pracovišti je určitý řád, který se dodržuje, což doma může být pro někoho problém. Další nevýhodou je, že jen z celkovho počtu prací , lze jen malé procento dělat z domova.

Disraeli

Taky příjde na typu práce, což je docela hlavní… pokud člověka baví nebo mu vyloženě nevadí, tak nemusí být žádný problém a práce z domova může mít spíš jen výhody. Pak taky, pokud to není změstnanec, ale podnikatel (či investor), tak to nemusí mít vůbec žádná negativa… ale zde taky záleží, jestli ho to baví. Většinou, když je člověk „svým pánem“ v práci, tak má jistou volnost, není tolik omezován a je tam větší potenciál, že ho to bude bavit (záleží na oboru, ve kterém pracuje/podniká) nebo jestli v tom vidí smysl.

Vadit to může pokud mu to ztěžuje výkon té práce – něco potřebuje, ale doma to nejde, nebo to nejde tak snadno (jako jinde).
U zaměstnance bych viděl možná problém v tom, že doma se nemusí přinutit k práci. Není to pro něj řekněme takové důležité, nemá tam ten dozor, povinnost a „něco nad sebou“ (prostředí, zvyky, kolegy a nevím co ještě). Proto by u těch, co pracují z domova bylo dobré, kdyby si odlišili své domácí soukromí od práce. Tedy místnost (pracovna, kancelář), vymezit si dobu, ale třeba i oblečení nebo zvyky.
Zkrátka sklon lenošit a zanedbávat práci. A pak špatné podmínky kvůli nedostatkům (třeba vybavení, různé prostředků), nemožnost nebo obtížnost něco doma zhotovit, kvůli podmínkám… ale to už je o konkrétní profesi.

paul1

Člověk se dostane málo mezi lidi. A ten kontakt může časem chybět.

Ondy1994

Jste pořád doma. Můžete ztratit návyk že jdete do práce a lidé se slabší vůli to pak začali maličko „flinkat“.
Další problém jsou zvýšené náklady na energie. Pokud děláte u někoho někde,u vás se nemusí tolik topit/svítit.
Pokud děláte operátora pro callcentru z domova,je slyšet všechno (děti, návštěva, postal, listování časopisem).

Michálek1245

Je to hlavně o tom, že jste doma a jste si sám svým vlastním šéfem. To někomu vyhovuje, ale většina lidí zpravidla tak po měsíci zjistí, jak se to dá „dělat jinak“ a začne práci flákat. Do jedenácti v pyžamu a tak. Navíc počítejte s tím, že se vám výrazně zvednou náklady – voda, energie, jídlo, to všechno vám zajišťuje ve firmě zaměstnavatel, ale tady si to platíte sami. Nemáte nárok ani na stravenky, pokud se nedomluvíte jinak. Já osobně jsem to vydržel dva měsíce a pak jsem na https://www.hit­prace.cz/ hledal nové nabídky práce.