Rokio

Která skupina lidí je podle vás nejvíce ohrožena diskriminací?

Podle mě to jsou romové. I když má rom například maturitu a je pracovitý, tak zaměstnavatel či personalista se na něj pořád kouká jinak (hůře) než na bělocha. Navíc spousta lidí má předsudky proti romům, což zhoršuje jejich společenský život.

Druhou skupinou, která je po romech nejvíce ohrožena diskriminací, jsou lidé na čtyřicet let. Takoví lidé těžko hledají práci a přitom jsou často mnohem kvalifikovanější než mladí lidé.

Třetí skupinou jsou lidé s duševní poruchou. Ti podle mě mají jenom o málo vyšší šanci získat zaměstnání kvůli tomu, že existuje lékařské tajemství. Pokud je ale duševní porucha výrazná, nepomůže ani to. Mají také navíc obtíže v osobním životě. Jediná věc, která tuto skupinu lidí zachraňuje, je možnost požádat si o invalidní důchod a průkaz speciálních výhod.

poznámka: Vím, že romové a původní Češi jsou rasy europoidní. Pojem běloch jsem uvedl pro rozlišení obou skupin.

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, romové. Nejsem rasista, mluvím jen z vlastní zkušenosti. Od malička mi romové kazili život přestože jsem jim nikdy nic neudělal. Kdybych nebyl tak rychlý, jak jsem, pravděpodobně bych tu teď už nebyl a tohle nepsal, co pravděpodobně, určitě. Více než 99% z nich jsou odporná havěť, co si nezaslouží žít a kazí život ostatním lidem. Abych to tu pro moralisty trochu ulehčil, znám se s jednou romskou rodinou, kteří na mě byli hodní a byli ke mě slušní + mám pár romských přátel, vážně jen pár, a přesně proti takovým romům nic nemám, ti jsou naprosto v pořádku, a kvůli zbylým 99% jsou bohužel diskriminovaní i oni…

Další odpovědi
Drap

Jolik znáš pracovitých Romů s maturitou a ještě dodržujících zákony? Rád bych někdy takového viděl.

Lamalam

Ano, jsou to cikáni. Tisíce pracovitých cikánů s maturitou jsou diskriminovány.

anonym

Já bych řekl, že nejvíce diskriminovaní jsou lidi nad padesát let, ale ještě více lidi okolo šedesátky (beru to podle sebe).Kdykoliv jsem hledal práci tak odpověď byla PRO NAŠI FIRMU JSTE NEPERSPEKTIVNÍ.

anonym

Většině se tato odpověď asi líbit nebude, ale je to tak. Romové jsou ohroženi diskriminací nejvíce. Je to začarovaný kruh. Většina bílých Čechů Romům vyčítá, že nepracují. Jenže Romové nepracují, protože jim málokdo práci dá. Já bych je požádal, aby si upřímně odpověděli na otázku – zaměstnal/a byste Roma ve své firmě?
Je to ale těžké, protože Romové mají jinou mentalitu. Mentalitu, které málokdo rozumí. Každopádně by se měli Romové snažit více o integraci, tak jako to udělali mnozí afroameričané v USA. Ale obě strany se musí snažit více o vzájemné pochopení. Já jsem díky této snaze poznal spoustu dobrých lidí v romské komunitě a jsem za tu zkušenost rád. Stačí chtít.

arachis

Všechno je pravda, ale nejdiskrimino­vanější jsou nemocní zdraví lidé. Ti kteří mají zdravotní omezení a zároveň ještě nedosáhnou na úlevu důchodu nebo alespoň OZP. Které naopak některé firmy upřednostňují. A v celosvětovém měřítku jsou stále nejvíce diskriminovány že­ny.

suaeda

Podle mne jsou diskriminované tyto skupiny:

  • ženy samoživitelky (myslím ty, co opravdu žijí sami) a mají malé děti
  • lidé nad 50 let

Obě jmenované skupiny nechtějí zaměstnavatelé zaměstnávat.

  • někteří invalidi – lidé jim ubližují

Romové můžou, ale nechtějí pracovat. Zvykli si na pravidelné sociální dávky a rozčilují se, když je nedostanou. Většinou kašlou na vzdělání. Málokterý má učňovský list a o maturitě případně vysokoškolském diplomu ani nemluvě. Přitom nejsou hloupí, ale jsou líní. V pracovním procesu většinou nevydrží trvale. Když už se nechají zaměstnat tak jen krátkodobě.