Shady

Která planeta se nejvíce podobá Zemi?

Odpovědi
marci1

Vědci nám vždy tvrdili, že Mars. Ale možná je to i jinak : http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/243440-zemi-nejvice-podobna-planeta-je-vzdalena-31-svetelnych-let.html

Dondíísek

Země :DD

anonym

Tuším K 901 nebo K 902.

anonym

Vepište odpověď…http://w­ww.exoplanety­.cz/2013/10/31/ke­pler-78-b-planeta-podobna-zemi-se-smazi-ve-vlastni-stave/

hanicka.k.cb

V galaxii je kolem 17 miliard planet velkých jako Země. 2740 z nich je podobných Zemi natolik, že by na nich mohl být jednou život možný. Čtyři z nich jsou dokonce natolik podobné, že na nich může být i voda, obíhají kolem hvězdy v obyvatelné zoně a jsou jen méně než 2X větší než naše Země. Většina „2. Zemí“ obíhá okolo červeného trpaslíka. Nejbližší planeta podobná Zemi je jen asi 12 světelných let od nás.

Kepler-22 b
Tato planeta leží asi 600 světelných let od naší Země. Obíhá okolo hvězdy a je v obyvatelné zoně – na jejím povrchu může být i voda. Kepler-22 b je trochu větší něž naše planeta, ale její slunce je stejné, jako to naše. Rok na ní trvá jen 290 dní.

Planeta u hvězdy Tau Ceti
Planeta je jen 12 světelných let od nás. Obíhá okolo slunce méně zářivého než naše, ale ve vzdálenosti takové, kde je možný výskyt vody. Je asi 4X větší než naše Země. Hvězdu oběhne za 168 dní. V noci jí můžeme vidět na obloze i pouhým okem.

HD 40307
Tato planeta je od nás vzdálená 44 světelných let. Na jejím povrchu je možná i voda. Pravidelně se zde střídají i dny a noci. Je asi 7X těžší než naše planeta.

Zdroje si bohužel nepamatuji, měla jsem to na referát (už je to dlouho).