atena

Mohu uvidět na obloze Mars

vidím na SV velkou hvězdu a myslím si že by to mohl být Mars.Synovec se mě vysmívá, že to není možné.Kdo má pravdu?
Díky.

Nejlepší odpověď
tom004

Synovec,nejspíše ne.

Neděle, 11. září 2011
Slunce vychází v 06:23 a zapadá v 19:16 letního středoevropského času. Měsíc dorůstá do úplňku. Dominantou zářijových nocí je bezesporu planeta Jupiter. Oblohu zdobí krátce po západu Slunce a pozorovatelný zůstává prakticky po celou noc. Tuto největší planetu Sluneční soustavy snadno vyhledáme – je totiž nejjasnějším bodem v souhvězdí Berana. Jupiter září na obloze jasným klidným světlem, čímž se prozrazuje na pozadí poblikávajících hvězd. Pohled menším dalekohledem taktéž poodhalí některé detaily – především můžeme spatřit Jupiterovy měsíce, které vypadají jako jasné tečky okolo kotoučku planety, nebo pásy oblačnosti v jeho nehostinné atmosféře. Nad ránem pak můžeme nad východním obzorem obdivovat planety Merkur a Mars. Tyto planety se rovněž projevují jako klidně svítící body na nebi a mnohdy převyšují svojí jasností i ty nejjasnější hvězdy na obloze.

Zdroj: http://www.as­tronomie.cz/

Další odpovědi
rtepp

http://meteo-padochov.blog­.cz/1101/vidi­telnost-planet-v-roce-2011

lexx

Mars je v Raku a Jupiter v Býku, chce to aspoň střední triedr, tak 10×50, Mars je nápadně červený, Jupiter ocelově lesklý.