Avatar uživatele
Zlatý

Která osoba největším způsobem ovlivnila váš život?

A neodpovídejte stylem "luděk od vedle", poněvač já luďka vod vedle třeba vůbec nemusím znát, jo...prostě trochu to rozveďte.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Moje babička s matčiny strany.
Znala kdejakou kytičku i ptáčka, učila mne poznávat vztahy v přírodě, chytat ryby, výtečně uměla vyprávět i chápat dětskou dušičku včetně jejích zájmů. Byli jsme čtyři fagani bez otce (rozvod) a poradit si uměla s každým z nás daleko lépe než matka, více nám rozuměla i poradila. Ovšem je pravdou, že já - nejstarší - jsem byl jejím miláčkem a jen díky ní mám takový vztah k přírodě ) V neposlední řadě bezvadně vařila a stejně dobré jídlo dokázala udělat i z náhražek. Určitě jsem na hodně věcí ještě zapomněl..
Stačí ?
Doplňuji:
Sorry, "z" matčiny strany.. Teď mně to málem voko vypíchlo ! Jo, to už bych měl facku vod babičky aji teď, kdyby žila ))

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Určitě babička Gertruda. Narodily jsme se ve stejný den, byla mi i kmotrou, trávila jsem s ní hodně času, výborně vařila a pekla, uměla stolovat a uměla vytvořit i ve skromných podmínkách vkusně nazdobené prostředí. Měla umělecké sklony, byla velmi zručná, ale uměla také porazit strom i nařezat a naštípat.Měla ráda přírodu a zvířata a uměla si vychutnávat život, přesto,že to mnohdy něměla jednoduché. Její osud Němky, která se provdala před nástupem nacistů k moci, do Čech,prožila tu celý Protektorát a zústala zde žít až do své smrti. Dalo by se říct, že nevyhovovala žádnému režimu. Bydlela na zámečku v jedné vsi, dožila se úctyhodných 93let a zemřela nečekaně doma, prostě byla do poslední chvíle soběstatčná a ráno se neprobudila. Vím, že toho mám hodně po ní zděděného, ale dost mi předala svou výchovou a příkladem. Jsem ráda, že se dočkala i dospívání pravnoučat , často na ní vzpomínám a často přemýšlím, jak by ona řešila určité situace. Byla tady dost dlouho, ale stejně to bylomálo...:((


Avatar uživatele
Zlatý

Jednoznačně to byl můj strýc Josef. Byl prvorepublikovým armádním důstojník a já ho v podstatě poznal už jako penzistu. Nahradil mně dědu, který na zranění z první války zemřel v 35 létech. Strejda ovládal sedm jazyků, věnoval se hudbě a filosofii a byl velmi zručný. Uměl postavit housle, vybrousit čočku do hvězdářského dalekohledu nebo upravit rádio tak, že nebylo rušeno zahraniční vysílání. Vedli jsme spolu dlouhé debaty o vesmíru i smyslu života. Když umíral slíbil, že pokud existuje něco po smrti, pošle mně odsud pozdrav. Bohužel jsem dodnes žádný nedostal, nebo jeho poselství pro samý kalup přehlédl....


Avatar uživatele
Zlatý

Byli dva,otec a matka- při mém početí.


Avatar uživatele
Stříbrný

Rodiče geny - jsou na mne znatelné podobnosti a vzory chování z rodiny jsou taky jasné. Pak bylo pár přátel, pár učitelů, kolega z práce ještě taky ukázal, jak brát život s lehkostí... A jeden dopis od jedné milé tety, která mi napsala takové motto: "Nežádej od života mnoho, protože čím víc žádáš, tím méně dostaneš" (snad Tolstoj?) a hloubka té myšlenky mne provází životem :)


Avatar uživatele

BABiČKA. Protože mne bavla hasičina už od dětství (od 9 let) a podporovala mne v tom. Dokonce až tak, že jsem s tím sekl v 11, ale dotáhla mne tam a ten chlap, velitel mne znova vzal. Ovlivnilo to celý můj život, přestože jsem se vyučil jiný obor, tak jsem s tím sekl (na vojně rok nezaměstnán, ale počítalo se - za komančů) a nastoupil jako poslední pičmunda k HZS. NELITUJI. Jsem na to hrdý.


Avatar uživatele

No tak v první řadě děkuji rodičům, že jsem tady :D
Dále babičkám a dědečkům, velké díky učitelům ve škole - např. když rozhodujete o své budoucnosti, učitel ví, jak vám hodinu zpříjemnit a podle toho vás to i baví :) No a svůj život si hlavně ovlivňuji sama.

Emví

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Bohemiko,ty a babička Gertrúda jste se narodily ve stejný den ??? :-D

Avatar uživatele

anonym

Jo, ale každá v jiný rok :D

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

No proto. :-D

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

barbakan: ty nepočítej, ty má každej, to raději napiš toho luďka vod vedle..

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4877
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2653
Zlatý briketka10 2400
Zlatý annas 2050
Zlatý quentos 1630
Zlatý iceT 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý mosoj 1489
Zlatý marci1 1481

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.