Avatar uživatele
bolak

Která osoba největším způsobem ovlivnila váš život?

A neodpovídejte stylem „luděk od vedle“, poněvač já luďka vod vedle třeba vůbec nemusím znát, jo…prostě trochu to rozveďte.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? dudu, manon, iceT, johana 56, barnajka, beer, huxa, Damiana, briketka10 před 4225 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Moje babička s matčiny strany.
Znala kdejakou kytičku i ptáčka, učila mne poznávat vztahy v přírodě, chytat ryby, výtečně uměla vyprávět i chápat dětskou dušičku včetně jejích zájmů. Byli jsme čtyři fagani bez otce (rozvod) a poradit si uměla s každým z nás daleko lépe než matka, více nám rozuměla i poradila. Ovšem je pravdou, že já – nejstarší – jsem byl jejím miláčkem a jen díky ní mám takový vztah k přírodě ) V neposlední řadě bezvadně vařila a stejně dobré jídlo dokázala udělat i z náhražek. Určitě jsem na hodně věcí ještě zapomněl..
Stačí ?
Doplňuji:
Sorry, „z“ matčiny strany.. Teď mně to málem voko vypíchlo ! Jo, to už bych měl facku vod babičky aji teď, kdyby žila ))

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Určitě babička Gertruda. Narodily jsme se ve stejný den, byla mi i kmotrou, trávila jsem s ní hodně času, výborně vařila a pekla, uměla stolovat a uměla vytvořit i ve skromných podmínkách vkusně nazdobené prostředí. Měla umělecké sklony, byla velmi zručná, ale uměla také porazit strom i nařezat a naštípat.Měla ráda přírodu a zvířata a uměla si vychutnávat život, přesto,že to mnohdy něměla jednoduché. Její osud Němky, která se provdala před nástupem nacistů k moci, do Čech,prožila tu celý Protektorát a zústala zde žít až do své smrti. Dalo by se říct, že nevyhovovala žádnému režimu. Bydlela na zámečku v jedné vsi, dožila se úctyhodných 93let a zemřela nečekaně doma, prostě byla do poslední chvíle soběstatčná a ráno se neprobudila. Vím, že toho mám hodně po ní zděděného, ale dost mi předala svou výchovou a příkladem. Jsem ráda, že se dočkala i dospívání pravnoučat , často na ní vzpomínám a často přemýšlím, jak by ona řešila určité situace. Byla tady dost dlouho, ale stejně to bylomálo…:((

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Jednoznačně to byl můj strýc Josef. Byl prvorepublikovým armádním důstojník a já ho v podstatě poznal už jako penzistu. Nahradil mně dědu, který na zranění z první války zemřel v 35 létech. Strejda ovládal sedm jazyků, věnoval se hudbě a filosofii a byl velmi zručný. Uměl postavit housle, vybrousit čočku do hvězdářského dalekohledu nebo upravit rádio tak, že nebylo rušeno zahraniční vysílání. Vedli jsme spolu dlouhé debaty o vesmíru i smyslu života. Když umíral slíbil, že pokud existuje něco po smrti, pošle mně odsud pozdrav. Bohužel jsem dodnes žádný nedostal, nebo jeho poselství pro samý kalup přehlédl…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Byli dva,otec a matka- při mém početí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Rodiče geny – jsou na mne znatelné podobnosti a vzory chování z rodiny jsou taky jasné. Pak bylo pár přátel, pár učitelů, kolega z práce ještě taky ukázal, jak brát život s lehkostí… A jeden dopis od jedné milé tety, která mi napsala takové motto: „Nežádej od života mnoho, protože čím víc žádáš, tím méně dostaneš“ (snad Tolstoj?) a hloubka té myšlenky mne provází životem :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

BABiČKA. Protože mne bavla hasičina už od dětství (od 9 let) a podporovala mne v tom. Dokonce až tak, že jsem s tím sekl v 11, ale dotáhla mne tam a ten chlap, velitel mne znova vzal. Ovlivnilo to celý můj život, přestože jsem se vyučil jiný obor, tak jsem s tím sekl (na vojně rok nezaměstnán, ale počítalo se – za komančů) a nastoupil jako poslední pičmunda k HZS. NELITUJI. Jsem na to hrdý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No tak v první řadě děkuji rodičům, že jsem tady :D
Dále babičkám a dědečkům, velké díky učitelům ve škole – např. když rozhodujete o své budoucnosti, učitel ví, jak vám hodinu zpříjemnit a podle toho vás to i baví :) No a svůj život si hlavně ovlivňuji sama.

Emví

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Bohemiko,ty a babička Gertrúda jste se narodily ve stejný den ??? 😁

před 4225 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jo, ale každá v jiný rok :D

před 4225 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No proto. 😁

před 4225 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

barbakan: ty nepočítej, ty má každej, to raději napiš toho luďka vod vedle..

před 4225 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek