annas

Není život příliš krátký na to, abychom si ho znepříjemňovali?

Každý má právo na svůj názor, ať už je jakýkoli, ale je opravdu nutné urážet, ponižovat, překrucovat fakta?

Nejlepší odpověď
Drap

Zlatá slova
A pokud má někdo nějaké mindráky a snaží se je léčit tím, že uraží druhé, zpochybňuje jejich názor, ponižuje , neargumentuje, ale překrucuje fakta, ten nestojí za to, aby jsme se s ním my ostatní vůbec zaobírali.

Další odpovědi
www

Je. Jenže to si člověk uvědomí až časem, v pokročilém věku.
Pochopitelně každý máme jinou náturu a občas je tedy také v tom věku nutné ozvat se, ohradil proti křivdě, nesmyslu, hlouposti ap. Proto to může být pro jisté povahy těžké.
A hlupák, ten dokáže znepříjemit život všem, dokonce i sám sobě (což si ovšem neuvědomuje). 😁
Doplňuji:
Pro Jami:
Podle mne to souvisí s věkem, poněvadž v mládí máš přece jiné starosti, než se zabývat podobnými otázkami včetně blbců. Teda aspoň já je měl 😉

hanny 2

Někdo to má v sobě,že se potřebuje pohádat za jakoukoliv cenu,jen aby si „zchladil žáhu!“

anonym

Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky vyjdete vždy jako nevětší blbec pod sluncem." Jan Werich

Názor můj je ten,že tady nejde o délku života,ale o to,na koho v životě natrefíš.Nejhorší jsou ti,co vidí svět od svého Já,po své Já.Pak následuje blbec zákeřný,mstivý,nej­chytřejší..
Doplňuji:
www:No to je jasný,že jsem měla jiný starosti,že to všechno vidím dnes jinak.Ta délka života byla myšlena v souvislosti na otázku annas,jestli ten život není příliš krátký..Ale věř mi,že blbce jsem poznala i jako mladá holka.Mohl mít i dvě VŠ.Jenže to mi tehdy bylo šumafuk,to jo.

fcoop

Slova Damiany by se mohla vytesat do kamene,ale...­.........blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbec, blbci říkáš zbytečně.
Navíc je blb hluboce přesvědčený,že blbci jsou všichní ostatní,a on není jen shodou okolností ředitelem Zeměkoule.
Takže – prostě nebrat páně blbovu existenci na vědomí.

Andělé

Je,ale bohužel né každý si to uvědomuje. Urážení,překru­cování a ponižování je slabostí člověka,který jinak jednat neumí. Je zakomplexovaný a tímto si zvedá sebevědomí. Nejhorší na tom je,že je tak zaslepený svým egem,že není schopný se ponaučit a stále druhým ubližuje.
Je to velmi těžké,ale jediná cesta je,se nad tím povznést a nenechat se jím ovlivnit. Ono už na něj dojde..
Barbakane,také mě kdosi ihned napadl…:-)ten prostě nedá a nedá pokoj a rád tu víří vodu.:-(

Illines

Takovy clovek je chudak ,citove prazdny i kdyz muze byt studovany ,ale neuspesny.Svoje ja, se snazi dostat do dopredu za kazdych okolnosti a proto intrikuje,kdyz se mu to nedari tak se snizi i k urazkam a ponizovani.Tim projevi svou blbost a neschopnost.Vet­sinou zustava sam.Ignorovat.

anonym

Annas,máte pravdu a když jsem pročítal názory jiných,tak mezi řádky jsem si vybavil určitou osobu!

veruska

Drap mi mluví z duše,jenže se to pokaždé za hlavu hodit nedá.A když je to v práci,tak je veliký malér.

Damiana

Většinou nezralý nebo zakomplexovaný jedinec je přesvědčen o „své“ pravdě a s takovým se nemá cenu zahazovat.
Já si život nenechám znepříjemnit opravdu nikým a věř tomu, že se o to snažilo a snaží tolik lidí, že bych se z toho musela zbláznit – kdybych na to myslela.
Mě názor druhých lidí zajímá, beru ho, ale nenechám jím ovlivnit svou osobnost.
Když nemůžu pochválit, akceptuji, jestliže jsem nucena, ignoruji. To by byla ztráta mého času, který umím využít smysluplněji. 🙂
Nepřevychovávám, nebuzeruji a nenutím. To samé očekávám i od okolí.
Bohužel to funguje tak, že tím, že jsem vlastně víceméně v pohodě a mám nezkaženou náladu, dost lidí tím provokuji a žhavím doběla.
Osobně nemám ráda lidi, kteří se chovají k někomu nadřazeně, číhají na každou jeho chybu, opravují a šťourají se ve všem – zejména v tom, k čemu trochu „čichli“, ale neuspěli v tom a teď mají jako „svatou povinnost“ ty neznalé poučit. Jiný názor je podle nich výzva k boji a souhlas nebo jen akceptování druhého pro ně znamená prohru.
Sice by se dalo psychologicky rozebírat co je k tomu vede a kde je problém, ale lidsky jsou to podle mě ti největší blbci.

briketka10

od rána jsem v jednom kole – přišla jsem o něco – stala se tu nějaká křivda ??
Doplňuji:
souhlasím s názorem Damiany myslím si, že vždy napíše nejlepší názor ke všemu 😁
a moc zajímavé otázky podle mého názoru měla zatím Poali 🙂

a vlastně mi došlo, že se bavíte jen tak všeobecně 🙂

anonym

Annas, dobře víte, že to je tak, že není důvod si život znepříjemňovat. A stejně se to děje. PROČ? Všichni známe spíše SVÁ práva a za ta jsme schopni i bojovat nebo padnout. Jak těžké je si ale uvědomit, že i oponent má právo na svůj názor a na svou pravdu. Ono jaksi nestačí potom o sobě tvrdit, že přece za nic nemohu a jsem hodný člověk. Někdy jde o to jenom umět naslouchat a ne soudit, odsuzovat a posuzovat.
Nejtvrdší kritici jsou většinou ti, co mají nejvíce mlčet a řešit své mindráky a problémy. Nejednou jsem se setkala s plamennými projevy, za kterými nebyly žádné solidní argumenty. Potom je otázka, zda jde o zlobu, nebo vlastní hloupost, nebo jen o snahu zviditelnit se za jakoukoliv cenu.