Lucie23

Charakteristika postavy – milující přírodu ?

Musim napsat charakteristika postavy ale absolutne me nenapada jak nazvat charakterysticky rys (pr. Hodna, namyšlená, chytrá, lstivá…) k tomu kdyz ma clovek rad prirodu :/ nenapada vas neco ? :)

Nejlepší odpověď
gecco

Přírodofil, ekolog…
Člověk – citlivý, vnímavý, pozorný, zvědavý, zkoumavý, zvídavý…
😉
A nestačí prostě „milovník přírody“ – milující přírodu?

Další odpovědi
annas

Určitě víte, že je charakteristika vnější – popis osoby, a vnitřní – její vlastnosti – vyjádřit přímo x nepřímo. .

Proto nějak nechápu dotaz na přídavná jména – přece nejde jen o výčet vlastností, ale o to, jakým způsobem člověk vyjádří, že přírodu miluje, jak ji vnímá, např. emoce, nelíbí se mu např. odpadky v lese, v řekách atd. Přece vyspělejší je charakteristika nepřímá, nikoliv přímá .

Vyberte si člověka – každý se dívá na přírodu jinak. Např. zahrádkář, turista, přírodovědec, lesník, pastevec, malíř-krajinář, ekolog atd.

Třeba turista – chodí jen po značených cestách, těší ho pohled na barvenost přírody – jiný je na jaře, v létě či na podzim, miluje realtivní klid – šumění listů, čistý vzduch. – klid a pohoda, zapomene na starosti.
Negativní – nešetrně kácené stromy, zanešené potůčky, odpadky atd. Nebo dovolenou tráví ve stanu, pod širákem x pohodlí v hotelu, kde se nemusí o nic starat a chodit na vycházky. Toulá se sám – samotář, s kamarády – spoelčenský, s dětmi – učí je poznávat stromy, květiny atd.

Zahrádkáři stačí třeba pohled na záhon tulipánů na jaře, v létě na růže, ovoce atd. Včely, motýli, zpěv ptáčků – budky atd.

Sekat či neskat trávu, třídění odpadu vyjadřuje vztah k přírodě – ohleduplnost.
Doplňuji:
Z mých příkladů např. vyplývá, že tato osoba je ohleduplná, umí se dívat kolem sebe, nebojí se kritizovat okolí, zájem o přírodu je trvalý, samotář x společenský, citový, vnímavý, zvažuje, co je lepší pro přírodu, jeho přístup je i estetický i etický atd.

více diskuse

Lucie23

vnímavý se mi zamlouvá … mohla bych vám přiblížit situaci popisuji utrpení mladého werthera přesněji ted dělám jeho charakteristiku nevím jestli jste knihu četla je v povinné četbě každopádně tento mladý muž miloval přírodu přirovnával jí k cituji ,,Všemohoucím" zbožnoval když mohl koukat na lesnatí hory nebo sedět u ledové studánky v lese =)

Lucie23

chápu v čem nechápete mojí otázku omlouvám se že jsem jí špatně zadala nejde o to že by to nešlo tak jak vy popisujete, ale já to nemyslela obecně jak by to mohlo být ale jak bych si to příla mít já. Moje charakteristiky se týkají přídavných jmen a tak mi to vyhovuje chtěla jsem jen vědět jestli někoho nenapadne přídavné jméno na člověka který miluje přírodu. =) Každopádně děkuji za odpověd =)