Rokio

Která je vaše rasa? Jste běloch, černoch, Asiat, nebo patříte do australoidní rasy?

Nejlepší odpověď
annas

europoidní rasa

Zaškrtla jsem jednu možnost, jsem běloch, Evropan, Jenže neznám své předky, tudíž nevím, zda jsem nějak „smíchaná“.

Ale máme společný původ, protože jsme se vyvinuli v Africe.

Další odpovědi
led

Nechci odpovědět. Je to moje soukromá věc.

Nie, neplatí výber kolonky, ale nie je sem vložená možnosť inej odpovede.
Ako malá som verila, že mojim praotcom a pramatkou boli Adam a Eva. Potom som sa dozvedela, že akýsi Darwin presadil, že človek má spoločných predkov s opicou. No ale toto… ja, ty, my všetci máme za príbuzných opice. To sú mi veci.
Ako šiel čas a škola, dozvedala som sa aj čo to o delení človeka na rasy podľa svetadielov a sfarbenia pokožky…
A tak v lete opálená do hneda som bola černoška, ale spálená do červena zase indiánka, v zime pri studenom slnku bleduľa, beloška a keď som bola zožltnutá s úzkymi zapálenými očami od choroby bola som aziatka.
V dejepise zase nám tvrdili, počas rôznych vojen sa víťazi miešali s porazenými a porazení s víťazmi (aby to nebolo jednostranné) bez ohľadu na ich pôvod.
Z takéhoto gulášového mixu informácií o človeku a rasách, mi vychádza len jedno: čistá rasa nejestvuje, všetci sme ľudia.
Všetci pochádzame zo Zeme.
Všetci? Ano, všetci okrem „vesmírana aliendrona“. Ale možno aj on sa prehlási za človeka. Jednoducho, vrabce čvirikali, vraj aj on chce byť človekom, aby nebol sám…

Mr. Marek

europoidní rasa

Sice nevím, k čemu Vám to bude (asi zájem). Jsem zvědav, zda zde na webu jsou zástupci i dalších ras, bylo by to zajímavé a alespoň pestré.

Drap

Nechci odpovědět. Je to moje soukromá věc.

Co ti je po tom?

Emefej

australoidní rasa

Volím tak jenom proto, aby anketa nebyla jednotvárná. Pochybuji, že je tu někdo jiné rasy než europoidní.

GM

europoidní rasa

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.