Rokio

Která je aktuálně nejpravděpodobnější příčina vzniku třetí světové války?

Co by aktuálně s nejvyšší pravděpodobností nejvíce mohlo způsobit další světovou válku? Je to terorismus, nedostatek zdrojů, politické nepokoje, náboženství, nebo něco jiného?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Samotná lidská hloupost a arogance nynějších vládců států…
Stačí nějaká menší událost – nějaká urážka jedné hlavy státu vůči druhé (např. Putin X Kim Čong-un X Trump,…), pak se začnou víc a víc vzájemně urážet, nakonec to přeroste ve válečný konflikt, a protože jsou to mocnosti a v lidské povaze je neustále se do něčeho v měšovat brzy se začnou na každou stranu přidávat jiné státy, zdůvodu které sami udají (sami si nějak ”logicky” odůvodní proč se do sporu zapojili.). :)

Začíná to často jen vícero maličkostmi, které se postupně rozšíří…

Terorismus jako sám o sobě nejspíš nebude začátkem 3. světové. Ale jinak může začít jakoukoli prkotinou, včetně všech těch faktorů, které si udal. ;)

Věřím, že ke třetí světové nedojde, ale v životě si nikdy nemůžeme být vůbec ničím jistí!

Další odpovědi
Kepler

Lidské selhání. Tak jako vždycky.

Edison

Voda. O tom se ví už několik desetiletí.

jirka F

Voda myslím že je až 80% pravděpodobnost opakování roku 1947.Neboť sucho je čím dál hlubší v tomto roce a vyhlídky konce nejsou v dohlednu.

Roman71

Lidský faktor, ovládaný touhou po moci..

..a přijde to jako blesk z jasného nebe. Nejprve domnělý příslib míru a bezpečnosti, následně na to útok na všechna náboženství, protože jsou ideologickou překážkou, ale v samotném závěru tažení přijde cosi (ne)očekávaného.. Většina lidí na světě rychle pochopí, že je konec jedné temné epochy lidstva a začátek zcela nové, dlouho očekávané vlády Království..

ivzez

Lidská hloupost, chamtivost a touha po moci.

mosoj

Lidská blbost a hamižnost.

aliendrone

K určení pravděpodobnosti chybí dostatek dat, tudíž můžeme jen hádat. Všechno co zde bylo vyjmenováno by mohlo být příčinou.

Kryšpín

Možná napranej voják, haker montér v počítači, neb chyba, jak ten mistr pilot z NATA pálil nad Estonskem, ale dle historie, Ada se Stalinem provedli dohodu, rovněž Angláni a Frantíci prodali Československo ve jménu míru a za krátký čas Skopčáci začali mordovat Evropu dohoda nedohoda