Avatar uživatele
Miroslavst

Křtiny v kostele.

Zajímalo by mě, jestli jste byli v nějaké blízké době na křtu?
Tchýně zařizuje křtiny a prý si má koupit křtící svíci a nějakou roušku nebo co.
Kupovali jste to taky? Ve čtvrtek jde na nějakou schůzku s pracovnicí na faru a v sobotu mají být ty křtiny.
Kolik stojí ta svíce a rouška?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4996 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
panenka

Na křtu jsem byla před 3 měsíci mému strýcovi který křtil v kostele svou dceru.Taky sebou musel mít křtící svíčku a roušku tehdy oboje koupil v Kyjově za 149 korun.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
martina1

Záleží na to,u které církve budete křtít.V katolickém kostele se myslím neplatí nic.Sice jsem i já křtěná a byla jsem na několika křtech a biřmování,ale jak to chodí zrovna přesně nevím.V červnu jsme byli na křtu a zároveň na konfirmaci u Evangelíků a bylo to podobné,ale jestli něco platili,to taky neřeknu.No,takže jsem vám vlastně vůbec neporadila:-)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
oskar

Svíce a rouška je zdarma je to dar kněze,který křtí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lorja

Když jsme nechávali křtít našeho syna,museli jsme si svíci ke křtu koupit za 80Kč a roušku mi vyšila jako dárek kamarádka zadarmo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ladyhawke

celé to křtění chápu jako začlenění nového jedince do organizace typu církev. Já křtěna nebyla, rodiče dali přednost tomu, abych si sama vybrala víru, popř. nevíru :). A myslím, že udělali dobře. Usmívám se nad problémy některých lidí, kteří pokřtěni v dětství u jedné církve, vyznávají „víru“ jiné a mají problémy konvertovat i papírově :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek